Mobilā versija
Brīdinājums +3.7°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 25. aprīlis, 2017
3. oktobris, 2014
Drukāt

No Māra Villeruša atvadīsies 11. oktobrī

Foto: LETAFoto: LETA

Atvadīties no trešdien mūžībā aizgājušā čellista profesora Māra Villeruša būs iespējams 11. oktobrī Rīgas Latviešu biedrības namā, aģentūrai BNS pastāstīja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) pārstāve Jana Lāce.

Viņa informēja, ka atvadīšanās notiks no plkst.13 līdz 15.

Māris Villerušs (18.05.1936.-01.10.2014.) 1959. gadā beidzis profesora Ēvalda Berzinska klasi JVLMA, skolojies arī Mstislava Rostropoviča vadībā. No 1955. gada Villerušs aktīvi koncertējis ne tikai bijušajās PSRS republikās, bet arī ASV, Kanādā, Francijā, Vācijā, Čehijā, Slovākijā, Ungārijā uu citviet. Viņa muzicēšana fiksēta 18 skaņuplatēs, aptuveni 80 lielas un mazas formas skaņdarbi ierakstīti Latvijas Radio fondos, laisti klajā CD formātā. Ilgus gadus Villerušs bijis JVLMA mācībspēks, kura mācītie čellisti strādā daudzviet pasaulē. Villerušam piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis.

Pievienot komentāru

"Jevropejec" krievu tusiņā. Intars Busulis par karjeru kaimiņvalstī (9)"Labi, uz Krimu es nebrauktu. Bet arī karā neiesaistītos – negribu darīt neko sliktu. Brīžiem ir sajūta, ka esmu tāds kā amortizators – miera nesējs," saka dziedātājs Intars Busulis
Draugiem Facebook Twitter Google+