Mobilā versija
+4.6°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
8. februāris, 2015
Drukāt

No marta Rīgas lidostā būs stingrākas bagāžas pārbaudes (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

No šā gada marta starptautiskajā lidostā “Rīgā” būs stingrākas bagāžas pārbaudes, aģentūrai BNS pastāstīja lidostas pārstāvis Pēteris Tārs.

Stingrākas pārbaudes pieprasa papildinājumi Eiropas Komisijas regulā par kopīgu pamatstandartu īstenošanu aviācijas drošības jomā.

“Regulu ir izstrādājusi Starptautiskā lidostu padome. Tā paredz lielāku pasažieru līdzi nesto mantu pārbaudi, kura notiks divējādi – vai nu manuāli ar rokām, vai arī izmantojot attiecīgu iekārtu. Metodes izvēle paliek lidostas kompetencē. Iespējams, ka pasažieri izjutīs nedaudz ilgāku aizkavēšanos pie drošības pārbaudēm, taču izmaiņas nebūs ne tuvu tik lielas, kā tad, kad 2006.gadā tika ieviesti šķidrumu pārvadāšanas ierobežojumi. Šie papildu drošības nosacījumi tiek ieviesti tikai un vienīgi ar mērķi, lai pasažieriem būtu drošāks lidojums, un ir balstīti uz jaunāko apdraudējumu tendenču auditu,” klāstīja Tārs.

Vienlaikus viņš atgādināja, ka pasažieriem uz reisu jāierodas savlaicīgi – divas stundas iepriekš. “Tas jo īpaši attiecas uz vasaras sezonu, kad ir lielāka pasažieru plūsma,” piebilda lidostas pārstāvis.

Starptautiskā lidosta “Rīga” ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vienubrīd pieprasīja ierasties pat 3 stundas iepriekš. Tad tiešām jāapsver, vai nav jāizvēlas cits transporta veids.

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (59)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (3)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+