×
Mobilā versija
Brīdinājums -1.3°C
Jāzeps, Juzefa
Svētdiena, 18. marts, 2018
31. marts, 2014
Drukāt

No mastopātijas nav jābaidās, tas nav vēzis (2)

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

“Vai mastopātija var veicināt ļaundabīga audzēja attīstību? Kā mazināt sāpes krūtīs?” Vita Jelgavā

Mastopātija ir saistaudu sabiezējums krūšu dziedzeros, ko izraisa hormonu svārstības sievietes organismā. Tas ir fizioloģisks stāvoklis, no kura nevajag baidīties. Kā skaidro ginekoloģe Margarita Puķīte, atšķirībā no audzēja, kas attīstās nemanot, mastopātija liek par sevi manīt ar diskomfortu un sāpēm krūšu dziedzeros. Ja organismam pietrūkst vitamīnu, kā visbiežāk gadās ziemā un agrā pavasarī, krūtis var būt jutīgas visu mēnesi.

Mastopātija nemēdz pārvērsties ļaun­dabīgā slimībā, taču katrai sievietei ik mēnesi pēc mēnešreizēm jāveic krūšu pašizmeklēšana, kas jāturpina, arī sākoties menopauzei. Rūpīgi pārbaudot krūtis, ļaundabīgs veidojums tiks laikus atklāts. Daktere mudina aicināt palīgā arī vīru un, sataustot kādu agrāk nejustu sabiezējumu, nevilcinoties doties pie ārsta.

Pašsajūtas uzlabošanai var lietot aptiekā nopērkamo tā saukto mastopātijas tēju, A un E vitamīnu, zivju eļļu, naktssveces eļļu. Turklāt jāatceras, ka krūtis labvēlīgi ietekmē regulāra dzimumdzīve.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Visu cieņu dr.M.Puķītei, diemžēl viņas viedoklim negribu piekrist.
    Jau kopš 1997.gada man tika konstatēta mastopātija, ar dažāda lieluma sabiezējumiem (mezgliņiem).
    Jā, visus šos gadus regulāri tika veikti US un mammogrāfijas izmeklējumi. Mezgli tur bija un palika, līdz…… Tieši no lielākā mezgla izveidojās ļaundabīgs audzējs. Tas nav mans viedoklis (nekā no medicīnas nezinu), tas ir onkologa secinājums.
    Tas nozīmē, ka tām sievietēm, kurām konstatēta mastopātija, tomēr jābūt uzmanīgām. Jo kas zin…..

  2. nevajag lietot dezodorantus,jo sviedri un citas kaitīgās vielas nevar izdalīties un veicina mastopātiju .katrs ginekologs to zina ,bet nestāsta pacientēm .

Draugiem Facebook Twitter Google+