×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
28. oktobris, 2014
Drukāt

No “metālista” par DP priekšnieku. Kas ieņems Reinika krēslu? (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru kabinets šodien slēgtā sēdē lemj par iekšlietu ministra Riharda Kozlovska piedāvāto Drošības policijas (DP) priekšnieka amata kandidātu – līdzšinējo DP Stratēģiskās analīzes pārvaldes vadītāju Normundu Mežvietu.

Plašākai sabiedrībai nepazīstamais Mežviets atbilstot ministra izvirzītajiem kritērijiem. “Viņam ir laba izglītība – divi maģistra grādi, nopietna pieredze drošības iestādēs, skaidrs ģeopolitiskais redzējums un, kas ļoti būtiski, viņš ir politiski neitrāls,” televīzijas intervijā skaidroja iekšlietu ministrs.

Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītājs Valdis Zatlers vakar vēl nebija gatavs sniegt vērtējumu par Mežvieta piemērotību DP vadītāja amatam. Arī Saeimas Iekšlietu, aizsardzības un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājam Ainaram Latkovskim šis DP darbinieks neesot zināms. “Šajā profesijā un it īpaši tādā amatā apstāklis, ka par kandidāta pagātni nav īpašu ziņu, liecina tikai viņam par par labu,” sprieda A. Latkovskis.

Tikmēr koalīcijas partneri caur saviem avotiem ievākuši ziņas par Mežvietu. Nacionālās apvienības pārstāvji “Vienotības” piedāvāto kandidātu vērtē atzinīgi un pat ar zināmu optimismu, jo viņš esot politiski neitrāls, bet vienlaikus tiek raksturots kā nacionāli noskaņots un principiāls cilvēks ar stingru stāju. Nacionāļi cer, ka Mežviets vairāk ieklausīsies viņu bažās par uzturēšanās atļauju biznesu un dažādām pretvalstiskām provokācijām.

Piesardzīgāka ir ZZS, kas vakar lūdza N. Mežvieta apstiprināšanu amatā uz nedēļu atlikt, lai frakcija varētu iepazīties ar kandidātu un viņu iztaujāt. Tomēr “Vienotība” uzstāj, ka lēmums jāpieņem jau šodien. Nākamnedēļ Ministru kabineta sēde, visticamāk, nenotiks, bet pašreizējais DP priekšsēdētājs Jānis Reiniks savus pienākumus beigs pildīt 7. novembrī un iestādi nevajadzētu atstāt bez vadītāja. Tādēļ ZZS centīsies kandidātu iztaujāt šodien pirms valdības sēdes.

DP priekšnieka amatam nominētais Normunds Mežviets ir dzimis 1973. gadā. Studējis Latvijas Universitātē, kur ieguvis sociālo zinātņu maģistra grādu politikas zinātnē un humanitāro zinātņu maģistra grādu vēsturē.

Ar nacionālās drošības jautājumiem Mežviets bijis saistīts jau kopš 2002. gada, savukārt dienestu DP uzsāka 2005. gadā. Sākotnēji strādājis ar pretterorisma jautājumiem, līdzdarbojoties DP Pretterorisma centra un nacionālās pretterorisma sistēmas izveidē un attīstībā. Karjeras turpinājumā viņa profesionālie pienākumi bijuši saistīti ar dienesta darba stratēģiskās plānošanas, iegūtās operatīvās informācijas analīzes, kā arī specdienestu starptautiskās sadarbības jautājumiem. Mežviets koordinē Drošības policijas gatavošanos Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē, piedalījies sarežģītu augstākā līmeņa drošības pasākumu plānošanā. Par profesionalitāti un labiem darba rezultātiem ir apbalvots ar Ministru prezidenta pateicību, kā arī vairākiem Drošības policijas un Iekšlietu ministrijas apbalvojumiem.

Kā jau pienākas slepena dienesta vadītājam – ziņas par viņa pagātni ir skopas un iegūt papildu informāciju par iespējamo Jāņa Reinika pēcteci nemaz nebija tik viegli. Zināms, ka N. Mežviets uzaudzis Jelgavā, kur kādu laiku mācījies Jelgavas 1. vidusskolā (šobrīd Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola). Skolas direktore Valentīna Maido Mežvietu ģimeni raksturoja kā ļoti inteliģentu.

Līdzīgi vērtē arī Vēstures un filozofijas fakultātes profesors Ilgvars Butulis: “Atceros studentu Mežvietu. Viņš gan neizcēlās ne ar kādām superlabiem akadēmiskiem sasniegumiem, bet noteikti nebija arī no sliņķiem. Drīzāk varētu raksturot kā čaklu un uzcītīgu studentu.”

Runājot par interesēm, pazinēji DP priekšnieka kandidātu raksturo arī kā melomānu ar ļoti plašu muzikālo gaumi, sākot no alternatīvā roka līdz pat tā sauktajai nopietnajai mūzikai. Interesants fakts no Mežvieta jaunības – deviņdesmito gadu pirmajā pusē dzimtajā Jelgavā viņš bija pazīstams kā kaislīgs smagās mūzikas cienītājs un producents. Tieši pateicoties viņa gādībai pie sava pirmā (un vienīgā) albuma tika Jelgavas undergound mūzikas kulta grupa “With Cut”. Tādēļ vairāki tālaika Jelgavas “metālisti” Mežvietu atminas ar labiem vārdiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ja tas ir cilvēks, kuru es iedomājos, tad varētu būt labs, jo atceros kā saprātīgu, loģiski domājošu, godīgu, latviski noskaņotu.

Draugiem Facebook Twitter Google+