×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
17. februāris, 2014
Drukāt

“Reģionālās alianses” pirmsvēlēšanu “seja” būs Mārtiņš Bondars (10)

Foto - Ģirts ZvirbulisFoto - Ģirts Zvirbulis

Partija “Reģionālā alianse” (“RA”) sestdien ārkārtas kopsapulcē pieņēma lēmumu par apvienības izveidi ar Vidzemes partiju. Vienlaikus partijā tika uzņemts kādreizējais Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Mārtiņš Bondars, kurš tuvākā nākotnē, visticamāk, kļūs par šī politiskā spēka “seju”.

“RA” līderis un Babītes novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ence savus kolēģus no citām pašvaldībām jaunuzceltajā Ādažu Kultūras centrā sagaidīja ar drūmu apņēmību sejā. Pēdējās nedēļās viņam nācies izjust, ka valdošās partijas nebūt nepriecājas par pašvaldību pieaugošajām ambīcijām ņemt savās rokās arī valsts pārvaldi. Politiķi plašsaziņas līdzekļos saviem jaunajiem konkurentiem prognozē izgāšanos. Pa pašvaldībām ceļo “Vienotības” “desants” Arta Kampara vadībā un mudina reģionālās partijas pievienoties “Vienotībai”, nevis “RA”. Arī polittehnologs Jurģis Liepnieks pagājušonedēļ televīzijā skeptiski novērtējis “RA” iespēju sastādīt kvalitatīvu sarakstu Saeimas vēlēšanām, jo “diez vai Madonas mežos dzīvo profesionāļi, kuri nāks un kļūs par spējīgiem ministriem”.

“Šis ir tas brīdis, kad mums ir jānāk ārā no tiem purviem un slīkšņām. Patiesība ir tāda, ka tieši mēs, kas dzīvojam tajos purvos un slīkšņās, ar savu darbu radām patieso vērtību, nevis tie, kas pārbīda dokumentus Jēkaba ielas gaiteņos,” savā uzrunā teica Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs.

Savukārt “RA” valdes loceklis un Jelgavas domes deputāts Dainis Liepiņš sprieda, ka valdošie spēki baidās no konkurences ar pašvaldībām, kuras ir daudz tuvākas iedzīvotājiem. Viņaprāt, tieši ar to skaidrojami mēģinājumi radīt iespaidu, ka “RA” ir tikai politikā neko nesaprotošu, nevarīgu provinciāļu grupiņa. “Mēs kandidēsim parlamenta vēlēšanās nevis tādēļ, ka mums ļoti gribētos pasēdēt tajos mīkstajos krēslos, bet gan tādēļ, ka gadiem ilgi esam centušies tikt saklausīti, bet katru dienu saņemam jaunus pierādījumus, ka varai neesam vajadzīgi. Mūsu vidū ir cilvēki, kas gadiem ilgi vadījuši pašvaldības vai savus uzņēmumus, kas domājuši gan par to, kā nopelnīt, gan par to, kā pabarot savu ģimeni un samaksāt saviem darbiniekiem. Taču pie valsts varas diemžēl dominē izbijuši ierēdņi bez īstas sapratnes, ko nozīmē uzņēmuma vadīšana, pašvaldības vadīšana un kas vispār ir ģimene,” teica Liepiņš.

Pēc uzrunām “RA” delegāti vienbalsīgi atbalstīja lēmumu izveidot politisko apvienību ar Vidzemes partiju. Partijas līderi uzsvēra, ka ar to konsolidācijas proves vēl nebeidzas. “RA” uzrunājusi arī Latgales partiju, kā arī Kurzemes reģionālās partijas – “Kuldīgas novadam” un “Talsu novada attīstībai”. Uz sadarbību aicināta Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāja Leonīda Salceviča vadītā Jēkabpils partija un citi reģionālie politiskie spēki. Interesi par sadarbību ar “RA” izrādījuši arī “Vienoti Latvijai!” līderis Ainārs Šle­sers un Einara Repšes vadītā partija “Latvijas attīstībai”, bet šos piedāvājumus reģionāļi uztvēruši piesardzīgi. “Šiem kungiem ir daudz labu ideju, bet mani biedē tā negatīvā aura, kas nāk viņiem līdzi. Baidos, ka mūsu biedri šādu sadarbību uztvertu ar dalītām jūtām,” man atzina “RA” priekšsēdētājs A. Ence.

“RA” noskaņota šogad startēt gan Eiropas Parlamenta, gan Saeimas vēlēšanās, bet par sarakstu līderiem pirms apvienības galīgas izveidošanas esot pāragri runāt. Neoficiālās sarunās gan vairāki “RA” pārstāvji atklāja, ka par vienu no partijas lokomotīvēm Saeimas vēlēšanās varētu kļūt kādreizējais Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Mārtiņš Bondars, kurš sestdien tika uzņemts partijas biedru rindās. “Man sakrita domas ar “RA” pārstāvjiem, ka Latvijā nevar būt nekāds veiksmes stāsts, kamēr nomirst vairāk cilvēku nekā piedzimst, kamēr aizbrauc vairāk nekā atbrauc un kamēr valda augsta neuzticība starp valsts institūcijām, no vienas puses, un sabiedrību un uzņēmējiem, no otras puses,” savu izšķiršanos par labu “RA” pamatoja Bondars, kuru pirms tam bija aicinājušas gan Reformu partija, gan “Latvijas attīstībai”. Pirms Bondara “RA” jau paguvis iestāties kādreizējais iekšlietu ministrs Māris Gulbis. Uz kongresu bija ieradušās arī Reformu partiju pametušās Saeimas deputātes Inga Vanaga un Inga Bite, kā arī bijušais demokrātiskais patriots Jānis Mārtiņš Skuja. Viņi gan apgalvoja, ka esot tikai viesi un pagaidām neplāno iestāties partijā.

Patlaban “RA” ir 480 biedri un partija pārstāvēta 34 pašvaldībās, no kurām 13 domēs ieguvusi priekšsēdētāja vietu – Andrejs Ence (Babītes novadā), Indra Rassa (Saldus novadā), Nellija Kleinberga (Skrundas novadā), Ainārs Mežulis (Smiltenes novadā), Dagnis Straubergs (Salacgrīvas novadā), Karina Putniņa (Baldones novadā), Uģis Mitrevics (Siguldas novadā), Rihards Melgailis (Vecumnieku novadā), Guntis Liepiņš (Sējas novadā), Nikolajs Stepanovs (Gulbenes novadā), Jānis Pumpurs (Stopiņu novadā), Aivars Troska (Lielvārdes novadā), Guntars Grīnvalds (Krimuldas novadā).

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Izskatas ka tam ar brillitem nemaz nepatik ko muld tas sakemmetais.

 2. Es gribētu redzēt Bondara kungu Alianses priekšgalā,jo viņš ir gana gudrs un arī diezgan harizmātisks cilvēks, aiz kura daudzi gribētu sekot .

 3. kā mērnieku laikos………

 4. Izskatās, ka tiks izrakts Tautas partijas mironis un likts lietā.

 5. Tieši tā – nevis “seja”, bet partijas “pakaļa”.

 6. Bezpersoniska seja… Cilvēks, kas ir tikai runājis, labi izskatījies, bet ar to darīšanu gan tā pašvakāk! Žēl, ka reģionu partija izvēlas šaut ar tukšu patronu.

 7. Vel nupat tagadeja RA seja Bondars bija kaitnieka un sabotiera Repses partija.. ka zinams Repse budams finansu ministrs nolaida pa burbuli Banku Baltija un Liepajas metalurgu..

 8. Man ir sads jautajums. Atbildēt

  Izradas laimes partiju ko vada bedigi slavena Sudraba ir pieregistreta krievnacista dzivokli, vai neviens nezin kur pieregistreta si partija kas ari mums sola laimi? Vismaz RA tagadeja Bondars vel nesen bija cita laimes partija, Repses partija kuru sponsore Saskanas Centra sponsori.

 9. Tas safrizetais Al Kapone no Amerikanu gangsteru filmas ir jaunas partijas sefs? Un kas ir tas ar to drumo gimi blakus? Partijas kapracis?

 10. es loti atvainojos.. Atbildēt

  bet teiksu ka ir, ja tuksa muca Bondars klus par partijas ,,seju,, baidos ka isteniba ta bus partijas ,,pakala,,.

Draugiem Facebook Twitter Google+