×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
17. jūnijs, 2015
Drukāt

Kādi šovasar ir populārākie tūrisma galamērķi?

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Kaspars Gēgeris, “Ceļojumu bodes” valdes loceklis: “Šajā sezonā pieprasītas ir ekskursijas uz Maltu, jo tur no Latvijas ir tiešais reiss. Daudz ceļotgribētāju ir uz tādām kūrortvalstīm kā, piemēram, Turcija un Grieķija. Cilvēki izvēlas arī ceļojumus ar autobusiem. Par klientu skaitu sūdzēties nevar, jo ir vasara un atvaļinājumu laiks. Jāteic, ka cilvēku vēlmes katru gadu atšķiras. Mūsu kompānija piedāvā arī ceļojumus pa Baltijas valstīm, kā arī pa Latviju. Ja runājam par Lietuvu, iecienīti ir ceļojumi uz Klaipēdu, jo īpaši – delfinārija apmeklējums. Bet Igaunijā iecienīts mērķis ir Tartu un “AHHAA” zinātnes centrs. Latvijā populāri ir apvienot ekskursiju ar dažādiem svētkiem, piemēram, apmeklēt Dobeli Ceriņu svētku laikā vai viesoties Ventspilī pilsētas svētku dienās. Tad daļa dienas tiek pavadīta svētku noskaņās, bet daļa laika veltīta tūrisma apskates objektiem.”

 

Valērija Jurkeva, tūrisma menedžere aģentūrā “Begonija”: “Populārākie Latvijas ceļotāju mērķi ir Turcija, Grieķija un Spānija, bet ārpus Eiropas robežām – ļoti populāri ir braucieni uz Ēģipti, Taizemi un Apvienotajiem Arābu Emirātiem. Daudzi ceļotāji ir iecienījuši kruīza braucienus, un tie notiek gandrīz visu cauru gadu. Aktuāla tendence ir cilvēkiem ceļojumus iegādāties uz Līgo svētkiem.”

 

Kristaps Veide, padomdevējs tūrisma aģentūrā “Jēkaba ceļojumi”: “Mūsu klientu pieprasītākie virzieni Eiropā ir Itālija, Francija, Grieķija un Horvātija. Ārpus Eiropas iecienīta ir Taizeme, Apvienotie Arābu Emirāti, Ēģipte, Peru, kā arī Indija. Ja man vaicātu padomu, es ieteiktu visdažādākos maršrutus – uz Ķīnu, Malaiziju, uz Āfrikas valstīm, piemēram, Tanzāniju un Ganu, vai uz Kostariku un Peru Latīņamerikā. Šobrīd ceļojuma tendences ir dažādas, ir cilvēki, kuri vēlas doties uz tālām zemēm, bet ceļojuma beigās atpūsties pludmalēs. Ir cilvēki, kuri vēlas ceļot īsāku laika posmu, bet grib ļoti daudz apskatīt vienas dienas laikā.”

 

Aleksejs Krisčuks, “GoAdventure” izpilddirektors Latvijā un Igaunijā: “Vasaras sezonā piedāvājam ērtus lidojumus uz Turciju un Bulgāriju, izmantojot čārterreisus. Turcija bija pirmais galamērķis, ko jau pirms pieciem gadiem sākām piedāvāt klientiem apmeklēt šādā ērtā ceļošanas veidā. Bet Bulgāriju izvēlas klienti, kuri vēlas mierīgāku un klusāku atpūtu. Klienti, kuriem ir svarīgi ceļojuma datumi un kāda konkrēta viesnīca Turcijā vai Bulgārijā, parasti ceļojumus pērk agro rezervāciju laikā, lai būtu garantija, ka saņems tieši to, ko vēlas. Otra tendence ir tā saucamās pēdējā brīža ceļazīmes, kur būtiskākais faktors ir cena. Šobrīd vērojam, ka ceļotāju skaits pieaug. Tā kā esam ģimenes tūroperators, ar prieku varu teikt, ka klientu skaits, kuri ceļo kopā ar bērniem, pēdējā laikā audzis par 15 procentiem.”

 

Inta Kalēja, biroja vadītāja “Skaisto skatu aģentūrā”: “Mēs piedāvājam braucienus Baltijas valstu maršrutos un ceļojumus tepat, pa mūsu zemi. Cilvēki Latvijā ir iecienījuši dažādus dārzu braucienus. Piemēram, tagad jau ir izpirkti visi braucieni uz peoniju ziedēšanas vērošanu. Ļoti pieprasīti ir arī ceļojumi uz Latgali, piemēram, Preiļiem vai Daugavpili. Pēdējos gados izteikti iecienīts objekts ir Dzīvā sudraba muzejs Limbažos. Nemainīga vērtība Vidzemē ir Rūjienas saldējums. Var teikt, ka katram gadalaikam ir savs akcents, kurā īpaši izceļas kāds no tūrisma objektiem. Mums ir liels prieks, ka cilvēki izvēlas ceļot un aktīvu atpūtu apvieno ar ceļošanu. Runājot par mūsu kaimiņvalstīm, tūristu iecienīts mērķis ir Leigo ezers, kā arī Tartu apkaime. Lietuvā populāra ir Nemunas delta, kas izceļas ar savu neskarto dabas teritoriju un ezeriņiem. Jāteic, ka cilvēki ir iecienījuši vienas dienas ceļojumus. Bet ceļotāju intereses ir visdažādākās, sākot no mierpilnas atpūtas līdz pat gastronomiskām baudām.”

 

UZZIŅA

Iecienītākās ceļotāju vietas

 Ārvalstīs: Lisabona; Atēnas; Valleta; Zagreba; Ļubļana; Insbruka; Milāna; Brisele; Vīne; Roma; Barselona; Stambula; Madride.

 Latvijā: Turaidas muzejrezervāts; Gaujas Nacionālais parks; Aglonas bazilika; Rundāles pils muzejs; Kuldīgas vēsturiskais centrs; Cēsu vecpilsēta; Vecrīga; Liepāja; Ventspils; Jūrmala.

Avots: “European Best Destinitions 
2015 un Latviatravel.lv” interneta 
balsojuma rezultāti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+