×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
18. oktobris, 2016
Drukāt

No nākamā gada KM pakļautības pamatskolās Rīgā tiks piešķirtas brīvpusdienas

Foto - LETAFoto - LETA

No nākamā gada Kultūras ministrijas (KM) padotībā esošajās pamatizglītības iestādēs Rīgā bērniem būs nodrošinātas brīvpusdienas, Rīgas domes sēdē lēma deputāti.

Lēmums paredz, ka KM padotībā esošajās izglītības iestādēs ēdināšanas izmaksas tiks segtas, Izglītības, kultūras un sporta departamentam slēdzot līgumu ar konkrēto izglītības iestādi, veicot norēķinus par faktiski saņemtajiem ēdināšanas pakalpojumiem, nepārsniedzot ar Rīgas domes lēmumu noteikto maksimālo maksu par izglītojamo ēdināšanas pakalpojumiem.

Rīgas dome no pašvaldības budžeta līdzekļiem segs ēdināšanas izmaksas visiem izglītojamiem, kuri Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā apgūst pamatizglītības programmu 5.-9.klasē.
Lēmums stāsies spēkā no nākamā gada 1.janvāra.

Kopš 1.septembra Rīgas dome nodrošina brīvpusdienas tikai pašvaldības skolu 5.-9.klasē, ja to dibinātāja ir Rīgas dome. Grozījumi paredz nodrošināt arī brīvpusdienas KM pakļautībā esošo skolu skolēniem.

Izglītības, kultūras un sporta departaments aprēķinājis, ka Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolas 5.-9.klasē mācās 184 skolēni un Nacionālajā mākslu vidusskolā – 130 skolēni. Ņemot vērā Rīgas domes aprēķinus, ka maksimālā pusdienu maksa ir 1,42 eiro dienā, kopumā brīvpusdienu nodrošināšana 314 skolēniem pašvaldībai papildus izmaksātu 76 254 eiro gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+