×
Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
31. marts, 2014
Drukāt

No nākamā gada mainīsies dzīvesvietas deklarēšanas kārtība (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto

Iekšlietu ministrijai (IeM) līdz nākamā gada 1.janvārim valdībā jāiesniedz grozījumi likumā, kas regulē dzīvesvietas deklarēšanas kārtību.

Kā teikts šodien valdības komitejā izskatītajā IeM sagatavotajā informatīvajā ziņojumā, grozījumi dzīvesvietas deklarēšanā paredzēs, ka persona elektroniski varēs deklarēt dzīvesvietu tikai Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā reģistrētajās ēkās un dzīvojamās telpās. Turpretī klātienē dzīvesvietu varēs deklarēt dzīvojamās un nedzīvojamā ēkās, kuras nav informācijas sistēmā. Deklarējot savu dzīvesvietu nedzīvojamās ēkās, personai būs nepieciešams vispirms pierādīt, ka persona īpašumā dzīvo un tajā ir iespējams dzīvot.

Savukārt, ja ziņas par personas deklarēto dzīvesvietu konkrētā adresē ir anulētas, tā elektroniski nevarēs iesniegt dzīvesvietas deklarāciju tajā pašā adresē.

Jaunā likuma redakcija paredzēs grozījumus arī Ministru kabineta noteikumos par dzīvesvietas deklarācijas veidlapu, deklarācijā sniegto ziņu pārbaudes kārtību un dzīvesvietas elektroniskās deklarēšanas kārtību.

Tiks noteikts, ka gadījumā, ja iestādei rodas pamatotas šaubas, ka persona, deklarējot dzīvesvietu, ir sniegusi nepatiesas ziņas, tā varēs uzaicināt dzīvesvietas deklarētāju iesniegt dokumentu, kas apliecina attiecīgo ziņu patiesumu. Iestāde varēs pieprasīt ziņas no attiecīgā nekustamā īpašuma īpašnieka vai turētāja.

Grozījumi paredz precizēt arī dzīvesvietas deklarācijas veidlapas tiesisko pamatu jeb “īres līgumu”. Grozījumu stāšanās spēkā gadījumā būs nepieciešams norādīt to kā “rakstveida īres līgums” un iekļaut veidlapā personas apliecinājumu, ka tā dzīvo deklarētajā dzīvesvietā. Personai deklarācijā vai e-pakalpojumā ar savu parakstu vai atzīmi būs jāapliecina, ka tā dzīvo deklarētajā dzīvesvietā.

Tāpat likums paredzēs grozījumus noteikumos par Iedzīvotāju reģistrā iekļaujamo ziņu apjomu. Tie tiks papildināti ar Iedzīvotāju reģistrā uzkrāto ziņu apjomu. Paredzēts, ka dzīvesvietas deklarēšanas iestāde, nododot ziņas Iedzīvotāju reģistra datu aktualizēšanai par deklarēto dzīvesvietu, nodod arī datus par dzīvesvietas deklarācijas tiesisko pamatu.

Līdz ar likuma grozījumiem Tieslietu ministrijai (TM) un IeM līdz 2016.gada 1.martam būs jānodrošina Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmas, Valsts adrešu reģistra, Valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas un Iedzīvotāju reģistra savstarpējo tīmekļa izstrāde. Sistēmas sniegs iespēju automātiski pārbaudīt personas tiesības veikt dzīvesvietas deklarēšanu adresē, pārbaudot, vai tajā ir nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā reģistrēta būve, kā arī noteikts, vai ēka ir dzīvojamā ēka.

Savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) līdz 2016.gada 1.septembrim jānodrošina izmaiņas elektroniskajos pakalpojumos “Dzīvesvietas deklarācijas iesniegšana” un “Manā īpašumā deklarētās personas”.

Plānots, ka IeM padotībā esošai Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei deklarēšanās kārtības maiņa varētu prasīt papildu finansējumu 91 219 eiro 2015.gadā. Tas paredzēts izmaiņu veikšanai Iedzīvotāju reģistra informācijas sistēmā. Savukārt TM izdevumi varētu palielināties par 60 596 eiro, bet VARAM tie būtu 26 224 eiro.

Jautājumu par iesaistītajām institūcijām papildu nepieciešamo finansējumu 2015.gadam un turpmākajiem gadiem paredzēts izskatīt valsts budžeta sagatavošanas un izskatīšanas procesā kopā ar visu ministriju un citu centrālo valsts iestāžu priekšlikumiem jaunajām politikas iniciatīvām.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Cik gadus es aicinaju TM,IEM< VARAM IEVEROT [Zemesgramatu atjaunosanas unspeka stasanas likuma 21/2 pantu KUR VIS JAU IR PATEIKTS <TIKAI VAJAG PIEVIENOT NOTARUS UN PASVALDIBAS.UNtad automatiski no [Kadastra likuma ]JAIZSLEDZ PSRS LAIKA NORMAS PAR IKGADEJO SPEKULATIVO DARIJUMU VERTESANU pielidzinot citiem ipasumiem . Unbedzot BUSIM BRIVA TIRGUS EKONOMIKA,kur VALSTS NEIEJAUCAS.

Draugiem Facebook Twitter Google+