Mobilā versija
Brīdinājums +0.2°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
6. novembris, 2013
Drukāt

No nākamā gada palielināsies akcīzes nodoklis autogāzei (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Gāzes uzpildes pistole "Latvijas Propāna gāzes" degvielas uzpildes stacijā.

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā par akcīzes nodokli, kas paredz palielināt akcīzes nodokli autogāzei.

Nodokļa likme līdzšinējo 90 latu vietā par 1000 kilogramiem gāzes būs 161 eiro, kas atbilst 113 latiem.

Palielinot akcīzes nodokli naftas gāzēm (autogāzēm), maksimālais tās gala cenas pieaugums būs 1,54 santīmi par litru, liecina Finanšu ministrijas aprēķini.

Pašlaik Eiropas Savienībā (ES) noteiktais minimālais nodokļa līmenis autogāzēm ir 88 lati par 1000 kilogramiem, taču ir paredzēts to palielināt. Pašlaik aptuvenā autogāzes cena Latvijā ir 40 santīmi par litru. Palielinot akcīzes nodokli, tās cena sasniegs ne vairāk kā 41,5 santīmus par litru.

Kā ziņots, iepriekš tika savākti vairāk nekā 12 000 parakstu pret akcīzes nodokļa likmes celšanu autogāzei, un šis kolektīvais aicinājums tika nodots izskatīšanai Saeimas komisijās.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Gajvenais ja auto razotajs nav paredzejis motoram gazes lietosanu ,tad jasaprot ka vienmer atradisies GUDRISI kas grib nopelnit uz mulku rekina . Ari es pameginaju un REZULTATA NOKAVU MOTORU.

  2. Un kur tad pirmsvēlēšanu solījumi nepaaugstināt nevienu nodokli? Ja ES noteiktā summa ir 88 Ls. ,tad kāpec Dombrovska dirsālīdēji uzliek uzreiz maksimalo 113 Ls.?Dombrovska cūkas ziepēs!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+