×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
18. aprīlis, 2016
Drukāt

No nāves cilvēkus Salaspilī izglābusi ugunsgrēka trauksmes sistēma

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Salaspilī cilvēkiem izglābties palīdzēja ugunsgrēka trauksmes sistēma, informēja Salaspils novada domes pārstāve Lolita Balcerbule.

Viņa uzsvēra, ka šobrīd turpinās notikušā ugunsgrēka izcelšanās apstākļu noskaidrošana un secinājumus varēs izdarīt tikai pēc pilnvērtīgas izmeklēšanas.

Ēkā ir automātiskā ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes izziņošanas sistēma, bet katrā istabā ir dūmu detektors, kas nostrādājis arī tonakt. Ugunsdzēsēji notikuma vietā ieradās pēc 20 minūtēm.

Pēc ugunsgrēka stipri izdegusi ir viena istaba, piedūmots ir 4.stāva un 5.stāva gaitenis. Veicot glābšanas darbus, ugunsdzēsēji uzlauza atsevišķu istabu durvis.

Balcerbule informēja, ka izmitināšanu citviet piedāvāja 4.stāva iedzīvotājiem, no kuriem piecas ģimenes tomēr vēlējās palikt un dzīvot savās mājās, kurām tika atjaunota elektrības padeve.

Daļu cilvēku izmitināja citās pašvaldības dzīvokļu fonda telpās, bet uz izmitināšanas vietu Ogres kursu bāzē devās 23 personas. Ēkas 3.stāva un 5.stāva iemītnieki turpina dzīvot savos dzīvokļos un arī 1.stāvā esošās iestādes strādā kā parasti.

Novada domes pārstāve informēja, ka ēkas daļā, kur notika ugunsgrēks, ir nepieciešams kosmētiska rakstura remonts. Šobrīd notiek piedūmoto telpu uzkopšana un ir sākušies remontdarbi, kurus plānots pabeigt 3-4 nedēļu laikā, sākotnēji nomainot durvis un logus tur, kur tas ir nepieciešams.

Pašvaldība plāno līdz ceturtdienai apkopot un nosūtīt valdībai visus paredzamos izdevumus, kas saistīti ar sociālo jomu – ap 40 cilvēku izmitināšanu, ēdināšanu un pabalstiem, kā arī remontdarbiem, kas veicami, lai nodrošinātu pēc iespējas ātrāku atgriešanos dzīves vietā. 

Jau ziņots, ka naktī uz svētdienu Salaspilī, Skolas ielā, kurā darbojušās vairākas valsts un pašvaldību institūcijas, izcēlās ugunsgrēks, no kura kopumā tika izglābti 39 cilvēki, bet trīs cilvēki gāja bojā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+