×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
21. maijs, 2015
Drukāt

No nezālēm brīva sedziņa rozēm

Foto - Sandra RuskaFoto - Sandra Ruska

Man mīļākās puķes ir rozes. Esmu sākusi veidot kolekciju, stādu lielās dobēs, bet netieku galā ar ravēšanu. Kā to varētu atvieglot? LĪVA RĒZEKNĒ

Pilnīgi izvairīties no nezālēm un ravēšanas nevarēs, pa kādai nezālei pamanīsies izspraukties cauri jebkuram segumam, pat betonam. Rožu dobēm galvenā ir apkope pavasarī. Kad augi saceros un salapos, nezāles noēnojumā augs gausāk. Vēl svarīgi ir gādāt, lai augsne dobē būtu irdena, jo tad varēs vieglāk izraut nezāles ar visu sakni.

Meklē mulču

Lielākā daļa aptaujāto rožu audzētāju augsnes segumam izmanto mizu mulču. To klāj tieši uz augsnes, kas pirms tam attīrīta no nezālēm un to daudzgadīgajiem sakneņiem. Uzber 3–5 cm biezu slāni, jo mulča sakritīsies. Plānāku nav vērts bērt, jo nezāles tā neaizturēs. Grūtāk būs izspraukties cauri biezākam slānim, un augsnē labāk saglabāsies mitrums. Jāņem vērā, ka augsne mulču pamazām apēd, tāpēc tā regulāri jāatjauno. Der uzkaisīt arī pa svaigai saujai smukuma pēc, jo mizas samelnē. Dobi veido līdzenu, citādi lietus vai laistāmais ūdens segumu ieskalos zālē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+