Mobilā versija
+3.7°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
9. novembris, 2015
Drukāt

No Ozolpils muižas Engures novadā izmukušo strausu neizdodas sagūstīt; tam turpina sekot

Foto - Ilze PētersoneFoto - Ilze Pētersone

Engures novada Smārdes pagastā no atpūtas kompleksa “Ozolpils” zvēru un putnu dabas taku aploka izbēgušo strausu tomēr nav izdevies sagūstīt un tas atsācis skrējienu, bet kompleksa darbinieki cenšas izsekot putna pārvietošanās gaitām, aģentūra LETA uzzināja saimniecībā.

Pēc iepriekš saņemtās informācijas, ierodoties pēc putna, konstatēts, ka tas uz brīdi bija apstājies grūti pieejamā vietā, kur nebija iespējas piebraukt, un ķērājiem nācās nomainīt transportu no mikroautobusa uz apvidus automašīnu, bet tikmēr putns atsācis savu skrējienu un vēl nešķiet paguris. Pastāvot iespēja, ka šovakar to varot arī nepaspēt notvert.

Kā ziņots, svētdienas, 8.novembra, vakarā Engures novada Smārdes pagastā no atpūtas kompleksa “Ozolpils” zvēru un putnu dabas taku aploka izbēdzis strauss, kurš šodien manīts klejojam gar šoseju. Pēcpusdienā Ozolpils muižas darbinieki bija devušies putnu sagūstīt.

Kā noskaidroja aģentūra LETA, šis strauss saimniecībā mitinoties jau sešus vai septiņus gadus un nekad nav šādi uzvedies, tāpēc saimniecei aizdomas, ka putnu kāds varbūt izbiedējis, iespējams, meža zvērs. Tāpēc putns svētdienas vakarā izkārpījis nožogojumā caurumu, pa kuru aizbēdzis.

Bēgošu strausu esot ļoti grūti noķert. Strauss esot diezgan dumjš putns un pats nemākot atrast ceļu uz mājvietu, skaidroja saimniece.

Šodien no rīta ziņots, ka putns manīts klejojam gar šosejas malu, bet nesen saņemtas ziņas, ka Smārdē viņš manīts sēžam, tātad, iespējams, putns paguris un ir cerības viņu sagūstīt un atvest uz mājvietu, tāpēc strausam devušies pakaļ Ozolpils muižas darbinieki.

Pievienot komentāru

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+