Latvijā
Rīga

No pamatīgi piedzērušās mātes nošķir trīsgadnieku0

Ilustratīvs attēls.

6. aprīlī likumsargi no pamatīgi piedzērušās mātes nošķīruši trīs gadus vecu bērnu, portālu LA.lv informeja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).

Neilgi pēc pulksten 11.00 RPP Vidzemes pārvaldes darbinieki saņēma informāciju no Rīgas sociālā dienesta darbiniekiem, kuri kādas ģimenes apsekošanas laikā konstatējuši piedzērušos māti ar mazu bērnu.

Kārtības sargi, ierodoties notikuma vietā, noskaidroja, ka sieviete ar bērnu atrasta kaimiņa dzīvoklī. Pieaugušie bērna klātbūtnē lietojuši alkoholu un smēķējuši. Trīs gadus veco meitenīti pabarojis kaimiņš, jo bērna māte piedzērusies un nav bijusi spējīga par savu atvasi parūpēties. Tāpat sociālā dienesta darbinieki pastāstīja, ka sieviete jau reiz nonākusi viņu redzeslokā par līdzīgu pārkāpumu, tāpēc situācijas atrisināšanai nolēmuši izsaukt Rīgas pašvaldības policistus.

Bērna mātei veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā. Testa laikā noskaidrots, ka viņa ir 3, 31 promiles reibumā. Sieviete skaidroja, ka šobrīd bērns esot nedaudz saaukstējies un, atrodoties atvaļinājumā, nolēmusi ar kaimiņu atpūsties. Savukārt bērna tēvs ar ģimeni kopā nedzīvo un atvases audzināšanā neiesaistās.

Ņemot vērā, ka sieviete nebija spējīga parūpēties par savu atvasi, bērns nogādāts drošā vidē, krīzes centrā.

Lietas materiāli nosūtīti Rīgas bāriņtiesai, kā arī RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem mātes atbildības izvērtēšanai.

LA.lv