Dabā
Zaļā dzīvošana

No Papes dabas parka izved 100 tonnas padomju armijas pamesto riepu0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Evija Trifanova

Dabas aizsardzības pārvaldes  (Pārvaldes) rīkotajās talkās Papes dabas parkā savāktas vairāk nekā 100 tonnas padomju armijas pamesto riepu, kas šonedēļ izvestas no aizsargājamās teritorijas un nodotas utilizācijai. Taču dabas parkā piesārņojums vēl ir palicis un, iesaistot plašākus resursus, jāmeklē risinājumi turpmākai sanācijai. tā portālam “La.lv” pavēstīja Dabas aizsardzības pārvaldesSabiedrisko attiecību speciāliste Maija Rēna.

Liela daļa no riepām bija nogrimušas ezerā un apaugušas ar ūdensaugiem, kā arī daļa no tām – novietotas netālu no ezera atklātā meža ielokā.

Daudzām no tām cauri bija izaugušas niedres, krūmi un pat koki, kas liecina par to atrašanos vienā vietā daudzu gadu garumā.

Piesārņojums teritorijā, kurā atrodas Papes dabas parks, radās padomju gados, kad armija no riepām šeit būvēja mērķus un maketus, ko izmantoja mācībās un tā arī pameta dabā. Pērn, pēc ezera pārņemšanas savā pārziņā, Pārvalde sāka meklēt risinājumus riepu izvākšanai.

Privātīpašums, kurā atrodas daļa no riepām pieder pensionētai skolotāja, kura vairākkārtīgi ir vērsusies Valsts vides dienestā, Dabas aizsardzības pārvaldē un Rucavas novada pašvaldībā ar lūgumu palīdzēt novākt riepas, jo viņas rīcībā nav tādu līdzekļu, lai šo darbu veiktu.

“Diemžēl arī pēc talkām dabas parkā piesārņojums vēl ir palicis un, piesaistot daudz plašākus resursus, jādomā, kā teritoriju sakopt. Armijas atkritumu vākšana nav Dabas aizsardzības pārvaldes uzdevums, taču, rūpējoties par dabas teritoriju sakoptību un vides tīrību, uzņēmāmies iniciatīvu iesākt darbus,” pauž Pārvaldes ģenerāldirektors Juris Jātnieks.

Talkās ar cilvēku roku spēku un mazās tehnikas vienību iesaisti no ezera piekrastes, niedrēm, krūmiem un meža izvilktas apmēram 1300 smagās tehnikas un aviācijas riepas, kuras šonedēļ uzņēmums “Eko Kurzeme” aizveda utilizācijai.

Dabas aizsardzības pārvalde pateicas ikvienam, kurš rada iespēju piedalīties kādā no trim vides sakopšanas talkām Papes dabas parkā, īpašs paldies Pasaules dabas fondam, Rucavas novada pašvaldībai un Valsts vides dienestam par iesaistīšanos.

Dabas parka “Pape” teritorijā atrodas unikālas dabas ekosistēmas,
Saistītie raksti

skaistas ainavas un interesantas apskates vietas: Baltijas jūras piekraste ar kāpām, Papes ezers, Nidas augstais purvs, savvaļas zirgi un tauri, kuri nogana Latvijā reti sastopamās dabiskās palieņu pļavas.

Starp Papes ezeru un jūru ir viena no lielākajām putnu migrācijas vietām Latvijā (Baltās – Baltijas jūras putnu ceļš). Rudeņos šeit darbojas vienīgā caurceļojošo putnu novērošanas stacija Latvijā, kur ornitologi uzskaita un gredzeno gājputnus.

LA.lv
LA
LA.LV
Dabā
VIDEO. Konkurences un investīciju trūkuma dēļ izsola Ventspils Briežu dārza ganāmpulku
20 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Izveidota interaktīva izglītojoša izstāde par Baltijas jūras veidošanos 600 miljonu gadu garumā
22 stundas
EM
Emīlija Mariševa
Dabā
Mednieka tests praksē. ‘Levenhuk’ pret ‘GPO’
23 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LL
Lato Lapsa
Latvijā
Neizdodas finanšu ministra Reira “gājiens ar Ploku”
18 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Trešdien starp mākoņiem uzspīdēs saule
48 minūtes
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Tāds humors tautai nepatīk 1
37 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Piņķos gāzīs miljonus? Reģistrēta komercķīla teju 50 miljonu eiro vērtībā
29 minūtes
LE
LETA/LA.LV
Sports
Indrašim pirmais vārtu guvums sezonā
8 stundas