Mobilā versija
+7.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 27. aprīlis, 2017
12. maijs, 2014
Drukāt

No Pekinas uz Ņujorku – ātrgaitas vilcienā

Foto: ShutterstockFoto: Shutterstock

Izklausās pēc zinātniskās fantastikas, taču Ķīna tiešām plāno izveidot ātrgaitas dzelzceļa savienojumu ar ASV, vēsta portāls gazeta.ru.

Paredzēts, ka dzelzceļa līnija šķērsos Krievijas un Kanādas teritoriju, un vienīgais sarežģījums, ko redz projekta autori, ir nepieciešamība izbūvēt aptuveni 200 kilometrus garu tuneli zem Beringa jūras šauruma.

Ķīnas izdevums “Beijing Times” par plānoto līniju raksta kā par vienu no četriem starptautiskiem projektiem, kas jau tiek attīstīti. Pirmais virziens, ko plānots attīstīt, vedīs caur Maskavu, Kijevu, Varšavu, Berlīni un Parīzi uz Londonu. Maskavā līnija sadalīsies un caur Kazahstānu turpināsies līdz Ķīnai, bet otrs zars vedīs uz Habarovsku. Otrā līnija tiks izlikta no Ķīnas rietumu pierobežas pilsētas Urumči caur Kazahstānu, Uzbekistānu, Turkmenistānu, Irānu un Turciju uz Vāciju. Trešo caur dienvidrietumu Kuņminu caur Vjetnamu, Kambodžu, Taizemi un Malaiziju plānots virzīt uz Singapūru.

Pievienot komentāru

Baltijas valstu gaisa telpā notiek NATO mācības (1)Baltijas valstu gaisa telpā otrdien un trešdien notiek NATO gaisa spēku mācības "Ramstein Alloy 4", informēja Lietuvas Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+