Mobilā versija
+0.8°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
12. maijs, 2014
Drukāt

No Pekinas uz Ņujorku – ātrgaitas vilcienā

Foto: ShutterstockFoto: Shutterstock

Izklausās pēc zinātniskās fantastikas, taču Ķīna tiešām plāno izveidot ātrgaitas dzelzceļa savienojumu ar ASV, vēsta portāls gazeta.ru.

Paredzēts, ka dzelzceļa līnija šķērsos Krievijas un Kanādas teritoriju, un vienīgais sarežģījums, ko redz projekta autori, ir nepieciešamība izbūvēt aptuveni 200 kilometrus garu tuneli zem Beringa jūras šauruma.

Ķīnas izdevums “Beijing Times” par plānoto līniju raksta kā par vienu no četriem starptautiskiem projektiem, kas jau tiek attīstīti. Pirmais virziens, ko plānots attīstīt, vedīs caur Maskavu, Kijevu, Varšavu, Berlīni un Parīzi uz Londonu. Maskavā līnija sadalīsies un caur Kazahstānu turpināsies līdz Ķīnai, bet otrs zars vedīs uz Habarovsku. Otrā līnija tiks izlikta no Ķīnas rietumu pierobežas pilsētas Urumči caur Kazahstānu, Uzbekistānu, Turkmenistānu, Irānu un Turciju uz Vāciju. Trešo caur dienvidrietumu Kuņminu caur Vjetnamu, Kambodžu, Taizemi un Malaiziju plānots virzīt uz Singapūru.

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (2)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+