Kultūra

No pianista Valda Janča atvadoties0

Foto: Latvijas Mūzikas akadēmija

Vakar vakarā Tukuma slimnīcā miris pazīstamais pianists, koncertmeistars, pedagogs Valdis Jancis (19.04.1934.-20.01.2014), portālam LA.lv apstiprināja Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Meistars ieguvis izglītību E. Dārziņa speciālajā mūzikas skolā, J. Vītola Latvijas Valsts konservatorijā, kā arī Maskavas P. Čaikovska konservatorijā. No 1962. gada strādāja J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, sešdesmito gadu beigās divus gadus strādājis Tallinas Konservatorijā, 20 gadus no 1967. līdz 1987. bija Latvijas Valsts Filharmonijas solists klavieru trio sastāvā kopā ar Māri Villerušu un Juri Švolkovski. 1997. gadā kļuva par profesoru Rīgas Pedagoģijas un Izglītības vadības augstskolā Mūzikas fakultātes speciālo klavieru nodaļā un šajā gadā arī kļuva par vienu no Šūbertiādes iedibinātājiem Latvijā.

Valdis Jancis bija publikas ļoti iecienīts pianists, sava mūža laikā koncertējis Maskavā, Pēterburgā, Ščecinā, Bonnā, Hamburgā, Rostokā, Veimārā, Tallinā, Viļņā. Sadarbojās ar Latvijas ievērojamākiem dziedoņiem – Leonardu Daini, Žermēnu Heini-Vāgneri, Annu Ludiņu, Pēteri Grāveli, Miervaldi Jenču, Solveigu Raju un citiem. Par savu pedagogu viņu atzinuši daudzi pazīstami mūziķi – ne tikai jaunāku paaudžu mākslinieki, bet pat vienaudži.

Izvadīšana notiks sestdien, 25. janvārī pulksten 11 no Krematorijas Lielās zāles.

LA.lv