×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
28. oktobris, 2012
Drukāt

No Preiļu slimnīcas kontiem izzagti aptuveni 200 000 latu

Foto-LETAFoto-LETA

Preiļu slimnīca nupat atklājusi, ka no tās kontiem pazudusi ievērojama naudas summa – vismaz 160 000 latu, bet nav izslēgts, ka tā var pieaugt pat līdz 200 000 latu, 28.oktobrī ziņoja LTV raidījums “De facto”.

Raidījums vēstīja, ka par atklātajiem faktiem pašlaik sākts kriminālprocess par piesavināšanos lielā apmērā un aizdomās tiek turēta bijusī slimnīcas galvenā grāmatvede Elizabete Sparāne, jo viņa dažas dienas pēc nozieguma nākšanas gaismā un kriminālprocesa sākšanas no darba slimnīcā atbrīvota.

Slimnīcas valdes priekšsēdētājs Jānis Anspoks sacīja, ka slimnīcas nauda gadu garumā pa nelielām summām esot skaitīta uz Sparānei piederošo zemnieku saimniecību “Kumelītes”. Sparāne naudas pazušanu no slimnīcas raidījumam apstiprina, sakot “varbūt, ka tā arī bija”. Tomēr par to, uz kādiem kontiem nauda skaitīta, viņa runāt nevēlas.

Anspoks uzsver, ka tieši viņš atklājis piesavināšanos, tiesa gan – gluži nejauši: “Diemžēl vadītājam šī informācija netiek pasniegta, ja pats neinteresējas, un arī vadītājs nevar visu zināt sīkumos, tad attiecīgi, veicot dažas manipulācijas datorā, nauda tiek pārskaitīta arī uz vienu otru citu kontu. Nejauši to atklāju. Tad arī uzreiz lietu nodeva policijai, kas ar to nodarbojas.”

Nauda ņemta pa dažiem tūkstošiem daudzos piegājienos domājams – teju desmit gadu garumā. To nav pamanījuši arī auditori, kas ik gadu pārbauda slimnīcu. Uzņēmuma vadītājs uzskata – ja slimnīcas budžets ir aptuveni pusotrs miljons latu gadā, tad pamanīt dažus tūkstošus, kas ik gadu pazūd, nemaz neesot tik vienkārši.

Preiļu slimnīca pieder apkārtējām pašvaldībām, no kurām lielākie daļu turētāji ir Preiļu, Līvānu un Riebiņu novadi. Pazudusī nauda ir krietni vairāk nekā, piemēram, tā, ko šobrīd Preiļu slimnīca prasījusi dalībniekiem, lai atjaunotu un uzturētu dzemdību nodaļu. Riebiņu novada domes priekšsēdētājs Ilmārs Meluškāns ir sarūgtināts par notikušo, jo “pie tās nabadzības, kas ir, tā summa ir ļoti ievērojama.” Savukārt Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods uzskata, ka “vadītājam ir jāredz un jājūt katra kapeika. Nu kā to varēja nepamanīt!”

Slimnīcas lielākais īpašnieks Preiļu novada dome iestādes valdes atbildību pagaidām negrasās vērtēt un uzsver, ka gaida izmeklēšanas rezultātus no policijas. Turklāt laikam jau jāņem vērā arī fakts, ka slimnīcas valdes priekšsēdētājs vienlaikus ir Preiļu novada domes priekšsēdētāja vietnieks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+