×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
7. septembris, 2012
Drukāt

No prezidenta saņem ne tikai konfekškastes

Foto - LETAFoto - LETA

Ups! – kopš pirmdienas esam dabūjuši zināt, ka no visādi citādi mīlīgā prezidenta Bērziņa var saņemt ne tikai konfekšu kastes un papaijāšanu. Sargājot ģimenes godu, viņam asinis dzīslās sāk vārīties ar flammi un augstā amatpersona top noskaities ass kā bārdasnazis.

 

 

Kaut gan dažiem Valsts prezidenta izteicieni šķituši traumējošāki par atom­sprādzienu, jāatceras, ka no stiprāka, piparotāka vārda lietošanas neatsacījās arī Kārlis Ulmanis. Droši vien prezidents Bērziņš turpmāk daudz cietāk un šerpāk nopels arī tās negācijas, kas jo plaši novērojamas valsts politiskajā peizāžā, iedams izcilā priekšteča ceļu.

Diemžēl tālākā prezidēšana sakrīt ar gauži prozaisku pārvākšanos no Rīgas pils uz Melngalvju namu, kuru Bērziņkungs okupēs kā kvartirants uz pāris gadiem. Uz jaunajām telpām ekspreši pārnesuši valsts pirmās personas smago ozolkoka rakstāmgaldu, senlaicīgās gleznas, bronzas statuetes, pārstiepti kaktusi un tropiskie augi, viss šis zaļais botāniskais dārzs. Bez šaubām, iedzīvi izkrāmēs un izkārtos, un jurģi šajās dienās būs galā. Nostabilizēs arī pašu prezidentu, un no jaunās mājvietas atkal plūdīs ceremoniāli pavēstījumi, bruņoti, “Rīkojumam nr. 2” pēc svara pielīdzināmi dokumenti, kara pieteikums pretvalstiskiem elementiem un dažādiem balamutēm.

 

Būs jāizvēlas jauns marķējums šai svarīgajai informācijai “Vēsta Rīgas pils” vietā. Jūs taču neteiksiet “No Melngalvjiem ziņo” vai “Nams informē”. Pat tāds, kam biezputra galvā, saprot, cik svarīgā vērtē turams oficiāls vēstījums no Baltā nama Vašingtonā vai Kremļa Maskavā, vai NATO mītnes.

 

Iedzīvotāji kāri tver ik sīkumu par dzīves uzlabošanos, ko sociālajos tīklos no adreses “Valdības māja” pārraida Dombrovska Ministru kabinets. Lai pārliecinātu, ka informēšanai netiek nodots kaut kāds surogāts vai pēkšķējusi viltus “preses pīle”, pat irokēziem un hotentotiem ir kaut kāds svēts paugurs, totēmu stabs vai vilku midzenis, no kura – hau! – runāja virsaitis. Ņemot vērā, ka Latvijā prezidents ir arī virspavēlnieks, valsts galva jāakreditē atbilstošā, nevis kāda čauksteņu kantora līmenī. “Vēsta Olimps” būtu piemēroti, taču šāda izsaukuma signālu jau ekspluatējusi mākoņstūmēja Zeva prezidentūra. “No Mākoņiem” nozīmētu putrošanos ar citu rezidenci, līdz ar to nebeidzamus pārpratumus. Derētu “Ziņo Cietoksnis”, taču Melngalvju namam apkārt liktais knapais žodziņš pasvītro prezidenta pieejamību tautai, pēc cietokšņa tur neizskatās. Bet vēl prātā iešaujas rezidencei tīri latviski un glīti valkājams vārds – “Runā Pērkontēva nams”, un visi televīzijas operatori piekritīs, ka tā patlaban ir labākā, trāpīgākā izvēle. Lūgtum, veriet vaļā mājaslapu “www.perkontevanams.lv”, koordinējieties ar valsts galvu “Draugos” un klausieties viņa stipruma vārdos.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+