Mobilā versija
+5.5°C
Eiženija, Ženija
Svētdiena, 26. marts, 2017
2. augusts, 2016
Drukāt

No profesiju klasifikatora svītro lopkopības pārraugu (2)

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Valdība otrdien aktualizēia profesiju klasifikatoru, portālu “la.lv” informēja Labklājības ministrijā.

Profesiju klasifikatorā precizētas profesijas kokapstrādes jomā, aizstājot profesijas nosaukumu Programmvadības kokapstrādes darbgaldu/līniju operators ar Datorizētu kokapstrādes iekārtu operators.

Tāpat profesiju klasifikators papildināts ar jaunām profesijām – Saeimas Administrācijas izpilddirektors, Vēstnieka sekretārs, Aeronavigācijas informācijas publikāciju speciālists, Gaisa kuģu lidojumderīguma uzturēšanas mehānikas inženieris, Līnijas dzelzceļa stacijas dežurants, Muzeja vadītājs/ direktors, Bibliotēkas vadītājs/ direktors, Cepēja palīgs.

No klasifikatora svītrota profesija Lopkopības pārraugs, jo šāda profesija neesot nepieciešama.

Mainīts arī profesijas standarta nosaukums un profesijas standartā iekļautā terminoloģija profesijai – Programmvadības kokapstrādes darbgaldu/līniju operatora profesijas standarts, aizstājot terminu programmvadības kokapstrādes darbgaldi/līnijas ar terminu datorizētas kokapstrādes iekārtas.

Profesiju klasifikatora mērķis ir uzskaitīt profesiju sarakstu, profesijai atbilstošos pamatuzdevumus un kvalifikācijas pamatprasības, lai nodrošinātu valstī starptautiskai praksei atbilstošu darbaspēka uzskaiti un salīdzināšanu.

Ja darba devēji ir konstatējuši, ka no jaunā Profesiju klasifikatora ir izslēgtas uzņēmumam vajadzīgās profesijas vai arī tajā nepieciešams iekļaut jaunas profesijas, priekšlikumi par nepieciešamajām izmaiņām Profesiju klasifikatorā darba devējiem jāiesniedz LM.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. kā būs ar CMAS un ciltsdarbu, kādi rūķīši to visu organizēs?

  2. Ar kādām liellopa tiesībām? KAS nolēma, ka pārraugi nav nepieciešami? T.i. valdība apzināti iet lopkopības nozares un, es teiktu visas laiksaimniecības likvidāciju ar vieglu roku izsvītrojot ciltsdarbu, kā veiksmīgas nozares attīstības nepieciešamību.

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (18)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (6)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+