Mobilā versija
Brīdinājums -1.0°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
2. augusts, 2016
Drukāt

No profesiju klasifikatora svītro lopkopības pārraugu (2)

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Valdība otrdien aktualizēia profesiju klasifikatoru, portālu “la.lv” informēja Labklājības ministrijā.

Profesiju klasifikatorā precizētas profesijas kokapstrādes jomā, aizstājot profesijas nosaukumu Programmvadības kokapstrādes darbgaldu/līniju operators ar Datorizētu kokapstrādes iekārtu operators.

Tāpat profesiju klasifikators papildināts ar jaunām profesijām – Saeimas Administrācijas izpilddirektors, Vēstnieka sekretārs, Aeronavigācijas informācijas publikāciju speciālists, Gaisa kuģu lidojumderīguma uzturēšanas mehānikas inženieris, Līnijas dzelzceļa stacijas dežurants, Muzeja vadītājs/ direktors, Bibliotēkas vadītājs/ direktors, Cepēja palīgs.

No klasifikatora svītrota profesija Lopkopības pārraugs, jo šāda profesija neesot nepieciešama.

Mainīts arī profesijas standarta nosaukums un profesijas standartā iekļautā terminoloģija profesijai – Programmvadības kokapstrādes darbgaldu/līniju operatora profesijas standarts, aizstājot terminu programmvadības kokapstrādes darbgaldi/līnijas ar terminu datorizētas kokapstrādes iekārtas.

Profesiju klasifikatora mērķis ir uzskaitīt profesiju sarakstu, profesijai atbilstošos pamatuzdevumus un kvalifikācijas pamatprasības, lai nodrošinātu valstī starptautiskai praksei atbilstošu darbaspēka uzskaiti un salīdzināšanu.

Ja darba devēji ir konstatējuši, ka no jaunā Profesiju klasifikatora ir izslēgtas uzņēmumam vajadzīgās profesijas vai arī tajā nepieciešams iekļaut jaunas profesijas, priekšlikumi par nepieciešamajām izmaiņām Profesiju klasifikatorā darba devējiem jāiesniedz LM.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. kā būs ar CMAS un ciltsdarbu, kādi rūķīši to visu organizēs?

  2. Ar kādām liellopa tiesībām? KAS nolēma, ka pārraugi nav nepieciešami? T.i. valdība apzināti iet lopkopības nozares un, es teiktu visas laiksaimniecības likvidāciju ar vieglu roku izsvītrojot ciltsdarbu, kā veiksmīgas nozares attīstības nepieciešamību.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+