×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
14. maijs, 2015
Drukāt

No pussabrukušā nama Buru ielā izliek dzīvokļu īpašniekus (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Daļēji sabrukušī ēka Buru ielā 9, no kuras tiks izlikti iedzīvotāji.

Šodien plkst.10 no līdz šim vēl aizņemtajiem dzīvokļiem daļēji sabrukušajā ēkā Buru ielā 9 tiks izlikti iedzīvotāji, informēja Rīgas domes opozīcijas deputāts Valdis Gavars (V).

Viņš paziņojumā medijiem vērš uzmanību uz to, ka izlikti tiks arī dzīvokļu īpašnieki, kuriem nav uzkrāti parādi un kuriem netiek piedāvāta līdzvērtīga dzīvojamā platība. Lēmums par piespiedu izlikšanu saistāms ar to, ka nams nav ekspluatējams.

Jau ziņots, ka 7.martā ap plkst.23 Rīgā, Buru ielā 9, sabruka kādas divstāvu dzīvojamās mājas kāpņutelpa starp pirmo un otro stāvu, kā arī tika bojāta mājas ārsiena. Pēc būveksperta konstatētā, pie ēkas iebrukšanas vainojami gan gruntsūdeņi pagrabā, gan nokrišņi no blakusesošās mājas jumta, gan arī iedzīvotāju patvaļīgi izveidotā iekšējā kanalizācija, kas 1900.gadā celtajai ēkai nav piemērota, kā arī vairāk nekā 100 gadus vecās, neatjaunotās ēkas tehniskais stāvoklis. Kopumā šīs ēkas atjaunošana pašreizējā stāvoklī vērtējama kā nelietderīga, un tam būtu nepieciešami lieli ieguldījumi.

Notikušas jau trīs dzīvokļu kopīpašnieku sapulces, tomēr nevienā no tām lēmums par mājas turpmāko likteni nav pieņemts, jo, lai lemtu par nama konservāciju vai demontāžu, nepieciešama visu dzīvokļu īpašnieku dalība. Nama atjaunošana tā tehniskajā stāvoklī vērtējama kā nelietderīga.

Apsaimniekotājs SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) notikušo skaidro ar nama iedzīvotāju uzkrātajiem parādiem un nevēlēšanos veidot uzkrājumu remontdarbiem. Tomēr Gavars uzsver, ka šajā – avārijas – situācijā RNP jau laikus bijis jārīkojas, turklāt vairāk nekā puse dzīvokļu pieder Rīgas pašvaldībai.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Rūpējoties par dzīvokļu īpašniekiem, viņus ar visām mantām izsvieda uz ielas, neierādot citu dzīvojamo platību… Mums ir nu ļoti tiesiska un demokrātiska valsts! Varbūt tos dzīvokļu īpašniekus varēja turpat pagalmā nošaut – lai nemokās? Būtu pavisam humāni!
  Nopietni runājot – “Rīgas namu pārvaldniekam” ir jāuzņemas atbildība! Avārijas situācija neizveidojās vienā nedēļā vai vienā gadā! Apsaimniekotājam nami ik gadu jāapseko un jāraksta nepieciešamo remontdarbu plāns. Ja mājai nav uzkrājumu, par to jāinformē iedzīvotāji un jālemj, ko darīt – piemēram, ņemt kredītu remontam. Rīgas domei jābūt kādam dzīvojamam fondam, kur pagaidām izmitināt cilvēkus šādos gadījumos, kad māja jāatstāj avārijas stāvokļa dēļ.
  Šī jau irf otrā māja, kas sabrūk “Rīgas namu pārvaldnieka” dēļ. Atcerēsimies, pirms kāda laika iedruka 5-stāvu mājas gala siena Druvienas ielā Mežciemā.

 2. ................... Atbildēt

  parādnieku dēļ sabruks daudzas mājas, visiem dos citus dzīvokļus????????
  nu, jā komunistu pabiras, ka grib, tā var darīt

 3. Viņš paziņojumā medijiem vērš uzmanību uz to, ka izlikti tiks *arī dzīvokļu īpašnieki, kuriem nav uzkrāti parādi* un kuriem *netiek piedāvāta līdzvērtīga dzīvojamā platība*.

 4. Labi ka esnedzivoju lv,ja butu parads,tad mani jau sen izmestu ara.Man tagat ari ir jaatdot nauda,kuru man parmaksaja,ta valsts,kura es dzivoju,bet neizdzina,jo atlava to paradu nomaksat.Protams es nomaksasu,bet vini nesviez ara,ka bomziku.!

 5. Turpinot tēmu – nepērciet dzīvokļus mājās, kuras var nonākt avārijas stāvoklī! Tagad .. par lielu naudu pārdod dzīvokļus mājā Rīgas centrā, Alojas ielā, kurai brūk pamati un vajadzīgs kapitālais remonts. Nepērciet!
  “Vienotības” Gavars gan ir izcils kadrs. Reiz veca kundze no Pārdaugavas sūdzējās, ka viņai jāpļauj pašvaldībai piederošs milzīgs zāliena gabals pie Vienības gatves, kas skaitās mājai piegulošā teritorija. Gavars vecajai kundzei ieteica pārdot savu māju… Klasiskais “Vienotības” stils – tukša muldēšana, bet pēc tam utis iznīcinām, nocērtot galvu!

 6. Ko mēs no tā varam mācīties? Šoreiz vinnēja tie, kas dzīvokļus neprivatizēja. Viņi tos īrē no Rīgas domes. Ja māja ir avārija stāvoklī, pašvaldībai viņiem jāpiešķir citi dzīvokļi. Toties privatizēto dzīvokļu īpāsniekiem nepiešķirs neko – nu, sabruka tavs īpašums! Viņiem pieder arī zemes domājamā daļa, varēs saņemt avu daļu, ja zemes gabalu izdosies pārdot.
  “Rīgas namu pārvaldnieks” tagad stāsta, ka māju nav remontējis, jo bijuši parādi. Lai nu kā, laikam vajadzēja savlaicīgi mukt no tās mājas. No otras pusesskatoties, dzīvokļu īpašnieki neko daudz nav zaudējuši, jo tos ieguva gandrīz par velti, privatizējot par sertifikātiem. Ceru, ka neviens tos nav pircis par reālu naudu…

 7. Tiesiska valsts.

Draugiem Facebook Twitter Google+