×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
20. jūnijs, 2015
Drukāt

No Putina gatavojas piedzīt simtiem miljonu mārciņu par Malaizijas lidmašīnas notriekšanu virs Ukrainas

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Lielbritānijas juristi gatavo kolektīvo prasību pret Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu par simtiem miljonu mārciņu piedzīšanu sakarā ar viņa lomu Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanā virs Austrumukrainas pērnā gada jūlijā, vēsta laikraksts “The Sunday Telegraph”.

Pagājušajā nedēļā Ukrainā ieradās Londonas juridiskās firmas “McCue & Partners” juristi, lai apspriestos, kā virzīt lietu un kur to iesniegt. Gaidāmajā prāvā tiek aicināti piedalīties upuru ģimeņu locekļi. Sagaidāms, ka atbildētāju vidū būs arī Krievijas armijas komandieri un Putinam tuvu stāvošas amatpersonas.

“Ir bijušas runas par civilprasībām pret “Malaysia Airlines”, taču tieši atbildīgie nav tikai separātisti, kuri notriekuši reisu MH17, izraisot simtiem nevainīgu upuru nāvi, bet arī tie, vai tās būtu valstis, privātpersonas vai cits, kas sniedza finansiālu un materiālu atbalstu un līdzekļus to pastrādāt,” pavēstīja “McCue & Partners” preses pārstāvis. “Mūsu komanda šobrīd strādā ar partneriem Ukrainā un ASV pie jautājuma, vai upuru vārdā var ierosināt tiesvedību pret vainīgajiem.”

Kā pavēstīja avots tiesu sistēmā, plānotajā kolektīvajā civilprasībā prasības pēc pierādījumiem ir zemākas nekā krimināllietās, kas nozīmē, ka bez Putina par vainīgajiem var tikt atzītas arī Kremļa amatpersonas, pat ja tās nefigurēs kriminālizmeklēšanā.

Lietā pret Putinu pieprasītā kompensācija var sasniegt simtiem miljonus mārciņu, iespējams, pat vairāk. Visticamāk, ka prasība tiks iesniegta ASV tiesās un Putina un viņa līdzgaitnieku vainas atzīšanas gadījumā viņu līdzekļi tiks iesaldēti, ja viņi izvairīsies maksāt piespriesto kompensāciju.

“McCue & Partners” juristi iepriekš tiesājās ar nu jau aizsaulē aizgājušo Lībijas diktatoru Muamaru Kadafi par īru teroristu sponsorēšanu.

Pagājušā gada 17.jūlijā “Malaysia Airlines” katastrofā Doņeckas apkaimē dzīvību zaudēja visi 298 cilvēki, kas atradās reisa Amsterdama-Kualalumpura lidmašīnā, tostarp 193 Nīderlandes pilsoņi.

Rietumi un Kijeva uzskata, ka Malaizijas lidmašīnu notriekuši promaskaviskie kaujinieki, raidot raķeti no zenītartilērijas kompleksa “Buk”, kuru tiem piegādājusi Maskava.

Jau uzreiz pēc lidmašīnas notriekšanas Rietumu medijos izskanēja arī versijas, ka liktenīgo raķeti izšāvuši Krievijas karavīri, kas atradušies Ukrainas teritorijā vai arī Krievijas teritorijā līdzās Ukrainas robežai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+