No ratu riteņa par lampu 0

Veci dārza piederumi, kas vairs netiek lietoti, parasti mētājas šķūnītī vai bēniņos. Liekot lietā fantāziju, iespējams tikt pie jauniem, netradicionāliem un interesantiem aksesuāriem, kas labi papildinās gan interjeru, gan lauku sētu.


Reklāma
Reklāma

 

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
Lasīt citas ziņas

Vecam grābeklim visbiežāk kāts jau ir noņemts un izmantots jaunajam instrumentam, bet vecā metāla daļa kaut kur nolikta vai mētājas. To iespējams notīrīt, pārkrāsot vai nolakot ar dekoratīvu laku un izmantot citiem mērķiem. Piemēram, piestiprinot to pie sienas virtuvē ar kājām gaisā, var iegūt oriģinālu glāžu turētāju. Tāpat var izmantot kā žāvēšanas paliktni traukiem vai vēstuļu novietni uz rakstāmgalda. Pieskrūvējot pie sienas ar zariem uz augšu, no grābekļa var izveidot arī pakaramo – uz tā ērti glabāt jostas, kaklasaites, krelles utt. Nav svarīgi, ja zari nedaudz ieliekti vai nelīdzeni. Dekoratīvos nolūkos tos var izliekt tādā leņķī, kādā nepieciešams. Ja traucē asie gali, uz tiem var uzmaukt vīna pudeļu korķus – pa-karamais būs interesantāks, turklāt lietas neslīdēs nost.

Arī vecam ratu ritenim iespējams piešķirt otru dzīvi. To var vertikāli iekārt ķēdēs vai piestiprināt pie kādas no senajām kūts vai mājas sienām piesaulē, bet centrā iestiprināt solāro lampu. Dienā tā uztvers saules enerģiju, bet vakarā un nakts stundās kalpos par savdabīgu dekoru un gaismas ķermeni dārzā. Ratu riteni horizontālā veidā var iekārt pie griestiem, piemēram, pirtspriekšā, klētiņā vai jumtistabiņā, kur jāizgulda ciemiņi. Piestiprinot koka detaļām elektriskos vadus un spuldžu patronas, ratu ritenis pārvēršas par lampas abažūru.

CITI ŠOBRĪD LASA

Paskatoties uz savu laiku nokalpojušiem darbarīkiem un interjera priekšmetiem radoši no cita skatpunkta, līdzīgi iespējams izmantot arī vecas abras, tīnes, vannas, ķeblīšus, lāpstas, dakšas u. tml., veidojot jaunas mēbeles, gaismas ķermeņus un aksesuārus savam mājoklim. Lai jaunizveidotajai lietai piešķirtu autentisku izskatu, dizainere Sjūzena Ārdlija iesaka izmantot krāsu toņus, ko īpaši sajauc, pieskaņojot vēsturiskajam paraugam. Šim nolūkam noderēs tempera, krīts, krāsas uz eļļas bāzes un dažāda veida glazūras, kas lietām piešķir apbružājuma vai rūsējuma efektu.

No vecām dakšām, iedurot tās zemē un sastutējot vienu pret otru, var iegūt interesantu statīvu, kur iekārt dekoratīvus puķu grozus, bet vairs neizmantojamu vannu var ierakt zemē un izveidot nelielu ūdens dārziņu. Toveros, katliņos, spaiņos iestādītas puķes vai garšaugi izskatīsies interesanti un neierasti, savukārt vecas zemas lādes lieliski iederēsies viesistabā kā žurnālgaldiņš un lietu glabātava vienlaikus.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.