×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
22. jūlijs, 2014
Drukāt

No Reģionu apvienības vēlēšanās varētu startēt bijušais KNAB vadītājs Vilnītis (1)

Foto - LETAFoto - LETA

No Latvijas Reģionu apvienības (LRA) saraksta 12.Saeimas vēlēšanās varētu kandidēt bijušais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītājs Normunds Vilnītis, sacīja LRA valdes loceklis Dainis Liepiņš.

Vilnīša kandidatūru varētu nominēt Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija (LSDSP). Politiskais spēks vēl gan nav iesniedzis savu kandidātu listi Reģionu apvienībā, tāpēc pagaidām nav precīzi zināms, vai Vilnītis tajā būs iekļauts.

Kā partijas “Reģionu alianse” virzīts kandidāts vēlēšanās varētu piedalīties Latvijas Svarcelšanas klubu apvienības valdes priekšsēdētājs Aivars Ritenieks, kurš kandidētu Zemgalē, norādīja Liepiņš.

Oficiāla LRA saraksta un programmas apstiprināšana paredzēta 29.jūlijā.

Jau vēstīts, ka LRA vienojusies par sadarbību 12.Saeimas vēlēšanās ar LSDSP un risina sarunas par sadarbību arī ar Kristīgi demokrātisko savienību, partiju “Par prezidentālu republiku” un Daugavpils novada “Mūsu partiju”, aģentūrai LETA sacīja LRA valdes loceklis Dainis Liepiņš.

Vienošanās paredz gan to, ka LSDSP var deleģēt savus pārstāvjus LRA kandidātu sarakstam 12.Saeimas vēlēšanām, gan kopīgo mērķu nospraušanu. Liepiņš norādīja, ka LRA vēl nav pieņēmusi gala lēmumu par vēlēšanu kandidātiem, taču pastāv iespēja, ka no LSDSP Latgales sarakstā varētu kandidēt tās valdes loceklis Jānis Dinevičs, savukārt Rīgā varētu kandidēt LSDSP priekšsēdētājs Aivars Timofejevs.

Iepriekš vaicāts, vai starp kandidātiem varētu būt arī agrākais Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs Dainis Īvāns, LRA valdes loceklis atbildēja, ka viņš būtu par to iepriecināts, taču nevar komentēt LSDSP iekšējos jautājumus par kandidātu deleģēšanu. Šodien Īvāns pavēstīja, ka nekandidēs no LRA saraksta, taču plašākus komentārus nesniedza.

Rīgā no LRA saraksta varētu kandidēt arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktora vietnieks Mārtiņš Šics, Saeimas deputāte Inga Bite, Ikšķiles novada domes deputāts Kaspars Upacieris un sabiedriskā darbiniece Sandra Zaiceva.

Vidzemē, iespējams, kandidēs LRA valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars, Vidzemes partijas valdes priekšsēdētājs Guntis Gladkins, basketbolists un treneris Varis Krūmiņš, Gulbenes novada domes deputāts Normunds Mazūrs, Saeimas deputāts Guntars Bilsēns un Baldones novada domes priekšsēdētāja Karina Putniņa.

Kurzemē varētu kandidēt Skrundas novada domes priekšsēdētāja Nellija Kleinberga, Saeimas deputāte Inita Bišofa, Saldus novada domes priekšsēdētāja Indra Rassa, Saldus medicīnas centra valdes priekšsēdētājs Ingemars Harmsens un bijušais reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Andrejs Radzevičs. Savukārt Liepājas domes deputāts un bijušais Reformu partijas biedrs Jānis Vilnītis, kurš atbalsta LRA, norādīja, ka 12.Saeimas vēlēšanās nekandidēs.

Zemgalē, iespējams, kandidēs pats Liepiņš, Saeimas deputāte Inga Vanaga, Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs Rihards Melgailis, Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums, Kandavas novada domes deputāte Leonārija Gudakovska un Jelgavas novada domes deputāts Kārlis Rimša.

Latgalē varētu kandidēt Līvija Jankovska un Aleksejs Mackevičs.

Minētie cilvēki ir līderi attiecīgajos apgabalos, taču nav pilnībā zināms, vai viņi kandidēs vēlēšanās, piebilda Liepiņš. LRA kandidātu sarakstu CVK iecerējusi iesniegt līdz 1.augustam.

Kā ziņots, Bondars varētu būt pirmais numurs Vidzemē, Šics Rīgā un Kleinberga Kurzemē.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vienreiz jau Tevi ap—-a, nedari tā otrreiz, vai neatceries, kas Tev tika mācīts?

Draugiem Facebook Twitter Google+