×
Mobilā versija
+13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
11. septembris, 2014
Drukāt

No reklāmām pastkastītē var atteikties (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Reklāmu izdevumi daudzdzīvokļu mājas pastkastītēs.

“Latvijas Pasts” informē, ka jau vairākus gadus nav vienīgais pasta komersants mūsu valstī. Latvijas Republikā ir atvērts pasta tirgus, kurā pasta pakalpojumus sniedz vairāki desmiti pasta nozares uzņēmumu – patlaban Latvijā darbojas vairāk nekā 90 oficiāli reģistrēti pasta komersanti, kas ir tiesīgi veikt tās pašas funkcijas, ko nodrošina “Latvijas Pasts”. “Latvijas Pasts” reklāmas materiālu piegādē nav vienīgais tirgus dalībnieks – uzņēmums piegādā tikai aptuveni 20% no kopējā Latvijā oficiāli izplatītā neadresēto reklāmu apjoma. Taču šajā nišā aktīvi darbojas arī nelegālie “biznesmeņi” – preču ražotāji vai pakalpojumu sniedzēji, kas reklāmas pastkastītēs ievieto paši vai, piemēram, ar sētnieku palīdzību, kam ir ļoti ērta pieeja pastkastītēm arī slēgtās kāpņutelpās.

Iedzīvotājiem ir iespēja atteikties no “Latvijas Pasta” piegādātajiem reklāmas materiāliem, uzrakstot iesniegumu un nosūtot to pa pastu pēc adreses: Komercvadības departaments, Ziemeļu iela 10, lidosta “Rīga”, Mār­upes novads, LV-1000 vai elektroniski pa e-pastu: nepiedavat@pasts.lv. Iesniegumā jānorāda reklāmas saņēmēja vārds, uzvārds, adrese un atteikuma iemesls; iesniegumā norādītie dati jāapliecina ar parakstu.

Savukārt citu pasta komersantu piegādāto reklāmas materiālu virzību “Latvijas Pasts” nevar ietekmēt. Tātad gadījumā, ja klients atsakās no “Latvijas Pasta” piegādātās reklāmas, tas nenozīmē, ka viņa pastkastītē šādu materiālu vairs nebūs – to turpinās piegādāt jebkurš no gandrīz 100 citiem reģistrētajiem pasta komersantiem vai vēl sliktāk – nereģistrētajiem uzņēmējiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Juridiski. Ja es neesmu nekam pieteiciet, tad, man nav nenokā arī jāatsakās rakstot, kautkādus muļļķigus iesniegumus. Pieņemsim, ka mūsu valstī ir 50 000 pasta kantori, 25 000 reklāmas aģentūras,un visi kautko sūta, bez manas piekrišanas. taātad, man visiem jāsāk rakstīt atteikšanās vēstules?

Draugiem Facebook Twitter Google+