Mobilā versija
+4.7°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
2. augusts, 2015
Drukāt

No Rīgas izvestas desmit mežacūkas (4)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pagājušajā naktī Juglas apkaimē netālu no Bābelītes ezera izdevies sagūstīt un no Rīgas teritorijas izvest desmit mežacūkas – trīs lielās cūkas un septiņus sivēnus, aģentūru LETA informēja Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis.

Šoreiz mežacūkas izlaistas pie Ādažu un Sējas novadu robežas mežiem. Tā kā minētās teritorijas meži ir valsts īpašums, tad mežacūku pārvietošana tika saskaņota ar Valsts meža dienestu.

Kā informē “Pierīgas mednieku kluba” pārstāvis Kaspars Šuikovskis, pēc izvešanas meža zvēri tikuši izšķirti, lai mazinātu iespēju, ka tie kopā varētu meklēt vieglāk pieejamu barību tuvējās zemnieku saimniecībās.

Atšķirībā no iepriekšējās reizes, pēc mednieka vārdiem, šoreiz cūkas bijušas mežonīgākas un agresīvākas.

Jau ziņots, ka mācoties no pirmo Rīgas mežacūku pārvietošanas, turpmāk notvertos barus pirms pārvešanas uz Pierīgas mežiem nošķirs, lai mazinātu varbūtību, ka tie kopīgi varētu iekļūt blakus esošās apdzīvotās teritorijās.

Kā ziņots, Rīgas pašvaldība noslēgusi līgumu ar Pierīgas Mednieku klubu par mežacūku izķeršanas darbiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Uz gaļas kombinātu jāved,nevis uz mežu!

  2. Ja pirms izvešanas nav veiktas analīzes uz ĀCM, Rīgas dome ir jāsoda par slimības izplatīšanu.

  3. Tas viss ir ”martiškin trud”!!! Jāatšauj, un miers!!!

  4. viena aizmirsta

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (21)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (23)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+