×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
25. aprīlis, 2016
Drukāt

Juris Millers pārsūdzēs tiesas lēmumu par vairāk nekā 62 000 eiro piedziņu (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Daugavpils tiesa Krāslavā lēmusi no producenta Jura Millera uzņēmuma “Rīgas koncertzāle” Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) labā piedzīt vairāk nekā 62 tūkstošus eiro, savukārt koncertzāles prasības pret LZA tikušas noraidītas, aģentūra BNS uzzināja tiesā.

Tiesa lēmusi no “Rīgas koncertzāles” LZA labā piedzīt parādu 59 678,54 eiro apmērā, likumiskos procentus par laiku līdz 2015.gada 31.augustam 1020,17 eiro apmērā, kā arī tiesas izdevumus 1722,86 eiro apmērā. Kopā paredzēts, ka “Rīgas koncertzālei” LZA jāmaksā 62 422,17 eiro.

Tāpat tiesa noteikusi, ka LZA ir tiesības no “Rīgas koncertzāles” saņemt 8% gadā no iepriekš minētās parāda summas laikā no 2015.gada 1.septembra līdz sprieduma izpildei vai izsoles noslēguma dienai.

Tiesa nolēmusi noraidīt vairākas “Rīgas koncertzāles” prasības pret LZA – par paziņojuma “Par nomas līguma izbeigšanu” atzīšanu par prettiesisku, par 2014.gada 29.maijā noslēgtā elektroenerģijas piegādes un lietošanas līguma atzīšanu par spēkā esošu līdz 2024.gada 31.decembrim un par zaudējumu piedziņu 7748,32 eiro apmērā.

“Rīgas koncertzālei” būs jāmaksā arī valstij ar lietas izskatīšanu saistītie izdevumi – 33,46 eiro.

Pilns spriedums būs pieejams 9.maijā. To apelācijas kārtībā varēs pārsūdzēt apelācijas kārtībā 20 dienu laikā. Spriedumā noteiktais “Rīgas koncertzālei” būs jāizpilda desmit dienu laikā no sprieduma spēkā stāšanās dienas.

Producents Juris Millers pārsūdzēs Daugavpils tiesas Krāslavā pasludināto spriedumu, jo pēc producenta domām, tiesa lietas izskatīšanā nav bijusi objektīva.

“Tiesa jau sākumā noraidījusi “Rīgas koncertzāles” pieteiktos lūgumus par pierādījumu iegūšanu un pasludinājusi spriedumu vēl pirms citas civillietas izskatīšanas, turklāt spriedums pasludināts, nesagaidot par radiatoru zādzību sāktā kriminālprocesa rezultātus,” sacīja Millers.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka starp koncertzāli “Rīga” un LZA norisinās vairākas tiesvedības. Tās Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa nodevusi Daugavpils tiesai Krāslavā, jo tā ir mazāk noslogota.

Šā gada sākumā Krāslavas tiesa noraidījusi koncertzāles “Rīga” vadītāja Millera lūgumu atjaunot koncertzālei elektrību. LZA iepriekš bija nolēmusi pārtraukt telpu nomas līgumu ar producenta Millera koncertzāli no 2015.gada 1.septembra, jo uzņēmums nemaksājot nomas maksu. Sākoties ziemas sezonai, LZA koncertzālei nepieslēdza arī apkuri. Sākotnēji telpas tika apkurinātas ar elektrību, bet tad “Sadales tīkls”, pamatojoties uz LZA vēstuli par to, ka koncertzāle nevarot nodrošināt elektroietaišu drošu ekspluatāciju, atslēdza arī strāvas piegādi.

LZA juridiskās palīdzības sniedzējs zvērināts advokāts Sergejs Rudāns aģentūrai BNS iepriekš pastāstīja, ka koncertzāles parāds par telpu nomu un komunālajiem pakalpojumiem no marta līdz 1.septembrim ir 58 tūkstoši eiro. Uzņēmumam tika nosūtīti trīs brīdinājumi.

Rudāns pauda, ka līguma laušana aizliedz Milleram izmantot koncertzāles telpas pasākumu rīkošanai. Savukārt Millers ir pārliecināts, ka gadījumā, ja viena puse nepiekrīt līguma laušanai, tad tas nozīmē, ka strīds ir jārisina tiesas ceļā, bet līgums līdz tam brīdim ir spēkā.

Koncertzāle “Rīga” LZA telpās pēc labiekārtošanas tika atklāta 2014.gada septembrī. 2015.gada 30.jūlijā LZA nolēma pārtraukt telpu nomas līgumu ar producenta Jura Millera “Rīgas koncertzāli” no 1.septembra, jo uzņēmums nemaksājot nomas maksu. Millers parādu esamību noliedza, vienlaikus norādot, ka koncertzāles atjaunošanā ieguldīti 500 000 eiro. Pēc līguma laušanas koncertzāle “Rīga” savu darbību turpinājusi.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. 1) Es izteiktu NEUZTICĪBU šai Latgales – dzīļos pāķos esošajai – tiesai, jo ir acīmredzami UZPIRKTA …
  2) Millera k-gs, kas ir Jūsu ADVOKĀTS?
  Tas ir svarīgi, jo šajā lietā jāiet UZ VISU BANKU, lai VECAJIEM kraķiem Kolhoznieku namā ierādītu viņu īsto vietu, lai uzvar … …TAISNĪBA!
  3) Būs vajadzīga liela IZTURĪBA, lai tiktu galā ar PĒRKAMIEM maitām …

 2. Kaut kā grūti vińam saprast, ka par telpu nomu ir jāmaksā. Smaga galva!,

  • Sekoju līdzi notiekošajam > Dīvainis Atbildēt

   Dīvaini, esi .., ja tikai muldēt gribi, bet esi par stulbu, lai iedziļinātos lietas būtībā?
   “Zinātnieku” un “akadēmiķu” .. un putekļainā zāle 100 gadus šiem nebija vajadzīga! Kad nu kāds ir atjaunojis un iekārtojis un notika koncerti “akadēmiķi’ atčoknījās, ka no reiz .. telpām peļņa nāk …
   Nopietni jāgatavojas – visi iespējamie dokumenti jāsavāc un visi fakti jāizliek uz papīra, lai ar to rijīgo varzu galā tiktu …

 3. pkaarties kaut vai ,

Draugiem Facebook Twitter Google+