×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
21. februāris, 2012
Drukāt

No Rīgas uz lauku mājām


aboli2

”Arī es aizsargāju Rīgu barikādēs, ticēju labākai dzīvei, taču redzu, ka daudz kas noris aplam – īpaši veselības aizsardzībā un izglītībā. Latvijas vērtība ir lauki, un lauku cilvēkiem vajadzīga valsts palīdzība, citāds risinājums, lai pagasti neiznīktu,” teic mūsu ilggadējā lasītāja Marina Dovnaroviča Mārsnēnu pagastā.

 

Labāk izprast lauku problēmas un sekot līdzi laikmeta pārvērtībām viņai palīdz abonētie izdevumi – ”Latvijas Avīze”, ”Mājas Viesis” un ”Praktiskais Latvietis”.

“Man ”Latvijas Avīzei” ir daži ierosinājumi – vairāk rakstiet par pagastiem, to vēsturi, ļaudīm. Būtu vērtīgi ieviest sadaļu, kur lasītāji dalītos dažādu amatu pieredzē, gudrībās, ”knifiņos”. Paldies avīzei par sadarbību ar Latvijas radio!”

Marinas Dovnarovičas dzīves paletē ir dažādas krāsas – izjutusi kara šausmas, izskolojusies par ārsti, 25 gadus strādājusi Rīgas 1. slimnīcā reanimācijas nodaļā, pieredzējusi laiku, kad 1991. gadā ievesti ievainotie Bauskas miliči, kinooperators Gvido Zvaigzne. Pēcāk mājas īpašnieka dēļ no Rīgas vajadzējis aiziet… Nonākusi lauku mājās. Vasaras svelmē, pārjurģojoties uz nākamo dzīvesvietu – puskilometru attālo māju –, iedzīvi rokas ratiņos vedusi 99 reizes. Marina dzīvo ar gaišu skatienu, viņas vaļasprieks – fotografēšana, notikumu dokumentēšana. Viņai ir fenomenāla atmiņa, arhivāres talants. ”Vairākus fotoalbumus, negatīvus, kartes, skaņuplates un avīžu izgriezumus nodevu lietošanai Priekuļu novada Liepas pagasta bibliotēkai. Iesaku cilvēkiem neizmest senas fotogrāfijas, dokumentus, vēstules, tās ir laikmeta liecības. Nesen Tallinas okupācijas muzejam nodevu manam tēvam sūtītu vēstuli no kādas Sibīrijā izsūtītas igauņu sievietes,” stāsta M. Dovnaroviča.

Tā kā viņa pati bieži raksta vēstules, satraukusi ziņa par plānoto vietējās pasta nodaļas slēgšanu. ”Pasts mums ir kā veikaliņš, kur var ne vien nokārtot pasta lietas, bet arī iegādāties saimniecībai vajadzīgo – ziepes, šampūnu, sēklas … Bet nu ar 1. martu to slēgs. Līdzīgs liktenis būšot arī Skujenes un Kaives pagasta pasta nodaļām.

 

Citur vismaz dažus pasta pakalpojumus uzņemas veikt vietējais veikals, taču mūsējais – ”Krustceles” – tam nepiekrītot. Mums sola pastnieku uz stundu pagasta ēkā, kam varēs nodot paciņas. Vai no viņa varēs arī nopirkt markas, pasūtīt preces no kataloga, nopirkt ”Amigo” karti?” jautā M. Dovnaroviča.

 

Lai palīdzētu mūsu lasītājai to noskaidrot, vērsos ar jautājumu “Latvijas Pastā”.

”Latvijas Pasts” sola, ka Mārsnēnu klienti pašvaldības namā varēs saņemt šādus pakalpojumus: nosūtīt un saņemt iekšzemes un pārrobežu vēstuļu korespondenci; nosūtīt un saņemt iekšzemes un pārrobežu pasta pakas; abonēt preses izdevumus; nosūtīt un saņemt pēcmaksas pasta sūtījumus; saņemt piemaksas sūtījumus; saņemt valdības sūtījumus; iesniegt iesniegumu; nosūtīt iekšzemes komerckorespondenci ar apmaksātu atbildi; saņemt starptautiskos pasta sūtījumus “Muitas krava”; saņemt starptautiskos pasta sūtījumus, kas satur Sanitārās robežinspekcijas kontrolei pakļautās preces; apmaksāt rēķinus; iegādāties pastmarkas; iegādāties dažādu veidu komercpreces (mobilos tālruņus, mobilo sarunu priekšapmaksas kartes utt.). Par pastnieci paliks līdzšinējā pastniece Ieva Lejniece.

”Ieva ir ļoti jauks cilvēks – atsaucīga un izpalīdzīga. Palūdzu nopirkt man grāmatu ”Senči un pēcteči”, un viņa to izdarīja. Vispār pastnieki laukos, īpaši ziemas apstākļos, veic varonīgu darbu,” teic Marina Dovnaroviča.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+