Mobilā versija
+2.9°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
7. februāris, 2013
Drukāt

No rītdienas automašīnu bloķēšana tiks aizstāta ar kvītīm

Foto - LETAFoto - LETA

No rītdienas, 8.februāra, automašīnu riteņu bloķēšana Rīgas pilsētas pašvaldības maksas autostāvvietās tiks aizstāta ar pēcapmaksas kvītīm, aģentūru LETA informēja SIA “Rīgas satiksme” preses sekretārs Viktors Zaķis.

Kā paskaidroja Zaķis, kvīts tiks izrakstīta, ja nebūs veikta priekšapmaksa vai apmaksātais transportlīdzekļa stāvēšanas laiks tiks pārsniegts, par ko uz transportlīdzekļa tiks novietots attiecīgs paziņojums.

Pēcapmaksa tiks noteikta kā konstanta summa par katru maksas autostāvvietas darba dienu. Ja automašīna būs novietota maksas autostāvvietā arī nākamajā dienā un apmaksa šajā dienā nebūs veikta, pēcapmaksa par transportlīdzekļa stāvēšanu tiks aprēķināta no jauna par konkrēto dienu.

Jaunie noteikumi paredz, ka gadījumā, ja maksas autostāvvietas lietotājs nav veicis maksas autostāvvietas lietošanas priekšapmaksu, maksas autostāvvietas lietotājs veic maksas autostāvvietas lietošanas pēcapmaksu septiņkāršā stundas tarifa apmērā par katru kalendāro dienu, kas ir maksas autostāvvietas darba diena.

Soda nauda par neapmaksātu stāvvietu tiks aprēķināta atbilstoši šādām likmēm: 13,40 lati dienā A zonas teritorijā, 10, 60 lati dienā B zonas teritorijā un astoņi lati dienā C zonas teritorijā. 33 lati dienā būs jāmaksā R zonas teritorijā, bet 5,40 lati dienā – D zonas teritorijā.

Savukārt gadījumā, ja maksas autostāvvietas lietotājs ir veicis maksas autostāvvietas lietošanas priekšapmaksu, bet faktiskais maksas autostāvvietas lietošanas laiks par vairāk nekā 15 minūtēm pārsniedz apmaksāto maksas autostāvvietas lietošanas laiku, maksas autostāvvietas lietotājs par maksas autostāvvietas lietošanu šajā dienā veic maksas autostāvvietas lietošanas pēcapmaksu pieckāršā stundas tarifa apmērā.

A zonas teritorijā pēcapmaksa būs jāveic atbilstoši likmei 9,40 lati dienā, 7,40 lati dienā tā būs B zonas teritorijā, 5,60 lati dienā C zonas teritorijā, 23 lati dienā R zonas teritorijā un 3,80 lati dienā – D zonas teritorijā.

Kā norādīts, jaunā pēcapmaksas kvīšu sistēma būs ērtāka lietotājam, jo nebūs nepieciešams zvanīt un gaidīt inspektoru riteņu bloķētāja noņemšanai, tāpat tiks mazināti koruptīvie riski, tā kā nebūs iespējams uz vietas samaksāt inspektoram par riteņu bloķētāja noņemšanu reālā naudas soda vietā.

Vienlaicīgi jaunā sistēma izslēgs nevajadzīgas diskusijas par trešās personas mantas aizturēšanu.

Plašāku informāciju par “Rīgas satiksmes” piedāvātajiem pakalpojumiem, maršrutu sarakstiem, biļešu veidiem un citiem jaunumiem var saņemt interneta mājaslapā “www.rigassatiksme.lv”, sociālajos tīklos “Twitter”, “Facebook”, “Draugiem.lv” vai zvanot pa bezmaksas tālruni 80001919.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (1)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (2)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+