×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
27. augusts, 2015
Drukāt

No roka baroka līdz senās uguns naktij

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Turpinot Liepājā un citviet Kurzemē rīkotā festivāla “Via Baltica” ideju – pulcēt vienuviet Baltijas mūziķus un māksliniekus un mākslas līdzekļiem aktualizēt “Baltijas ceļa” ideju – izskanēs festivāla noslēguma koncerti. Plašu skatītāju loku uzrunās “Roks baroks” 27. augustā Liepājā “Promenade Hotel” Hika zālē aicinot ieklausīties lietuviešu viesu – sniegumā. Latviešu komponistu mūzika skanēs koncertā “Lettonia”, bet festivālu noslēgs maģiskā Senās uguns nakts.

Lietuviešu čellists Daniels Rubins mūzikas pasaulē un arī Latvijā ir labi pazīstams, ne tikai pateicoties viņa izcilajai kontrabasa spēlei, bet arī ilgajai dalībai Gidona Krēmera vadītajā kamerorķestrī “Kremerata Baltica”. Pašlaik Daniels muzicē Kanazavas kamerorķestra (Japāna) sastāvā, paralēli uzstājoties gan kā solists, gan kontrabasists dažādos kameransambļos. Koncertā “Roks baroks” Daniels sev līdzi aicinājis Židri Ovjuskaiti (vijole) un Ugni Petrauskaiti (alts), lai visi kopā izpildītu mūziku plašam klausītāju lokam. Kā liecina koncerta nosaukums, koncertā būs dzirdama senāku laiku mūzika mūsdienu ritmos, spēles un saspēles starp laikmetiem un žanriem – sākot ar tādiem mūzikas dižgariem, kā, piemēram, Johans Sebastiāns Bahs un Georgs Frīdrihs Hendelis un beidzot ar jaunāku laiku autoru, piemēram, igauņa Erki Svena Tīra un lietuvieša Vitauta Barkauska darbiem.

Savukārt kontrastam festivāla nākamajā dienā turpat “Promenade Hotel” Hika zālē būs iespēja dzirdēt īsti latvisku koncertu – “Lettonia”. Tajā piedalīsies flautiste Dita Krenberga, pianists Juris Žikovs un čelliste Inga Sunepa. Viņi izpildīs izcilus latviešu kamermūzikas paraugus, sākot ar kamermūzikas pirmsākumiem un Jāzepu Vītolu, beidzot ar Imanta Zemzara, Tālivalža Ķeniņa, Pētera Plakida, Jēkaba Mediņa, Pētera Vaska un Paula Dambja skaņdarbiem. “Flautas, klavieru un čella saspēle kamermūzikā ir reta, taču tā ir ļoti skaista un piešķir īpašu skanējumu jebkuram darbam,” uzsver festivāla pārstāve Anna Paula Pujēna.

Festivāls noslēgumā, pēdējā augusta sestdienā, aicinot uz nu jau tradicionālo “Senās uguns nakti” Liepājas pludmalē, kad apdzīvotās vietās ap Baltijas jūru tiek iekurti ugunskuri, lai parādītu Baltijas jūras valstu vienotību, atgādinātu sev un citiem par kopīgo vēsturi un kultūras mantojumu, kā arī vienkārši pieminētu jūru, kas mums ir kopīga un sargājama. Koncertā dzirdēsim Kaspara Zemīša virtuozo ģitārspēli kopā ar stīgu kvartetu, izpildot latviešu tautasdziesmu aranžējumus, Emīla Dārziņa skaņdarbus, Astora Pjacollas argentīniešu tango un daudz ko citu. “Senās uguns nakts” vakarā Kasparam Zemītim pievienosies Līva Plociņa (vijole), Madara Gaile (vijole), Inteta Abakuka (alts) un Madara Norbūte (čells). Koncerts ir bez maksas, un aicināts ir ikviens, kurš vēlas pavadīt vakaru brīnišķīgā atmosfērā pie ugunskura, lāpām un lieliskas mūzikas.

Šis ir jau piektais gads, kad organizācija “Via Cultura” organizē festivālu “Via Baltica”, piedāvājot apmeklētājiem dažādus kultūras pasākumus – izstādes, koncertus un mūzikas nodarbības bērniem un vecākiem, pulcējot mūziķus un māksliniekus no Baltijas valstīm.

VARBŪT NODER!!

Koncerti

27. VIII 19.00 Liepājā, “Promenade Hotel” Hika zālē “Roks baroks” (EUR 7)

28. VIII 19.00 Liepājā, “Promenade Hotel” Hika zālē “Lettonia” (EUR 7)

29. VIII no 21.00 Liepājas pludmalē Senās uguns nakts (bez maksas)

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+