×
Mobilā versija
+9.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
7. februāris, 2013
Drukāt

No rotiņu salicēja līdz Eiropas lielfirmai

Foto - Fotoatelje.lvFoto - Fotoatelje.lv

Vienkopus sapulcējušies vairāki simti makšķernieku un makšķerēšanas sporta entuziastu. Domājat – iet vaļā lielā cope? Nē, SIA “Salmo” svin savas pastāvēšanas un ražena darba divdesmit piekto jubileju. Lai atskatītos uz paveikto, uz nelielu interviju aicināju SIA “Salmo” valdes priekšsēdētāju Gundaru Kurzemnieku.


– Pastāsti, lūdzu, kā tas viss sākās!

– Sākās tas tālajā 1988. gadā, kad nodibinājās kooperatīvs “Salmo”. Pie uzņēmuma dibināšanas šūpuļa stāvēja pazīstami cilvēki – Jānis Stikuts, Raimonds Vaišļa, Māris Ķelpis, Aldis Vietnieks, pēc neilga laika viņiem pievienojos es. Toreiz mājā, kas atradās Rīgā, Akas ielā, tika izveidota neliela ražotne, kurā tapa zivju mānekļi. Pamatā tie bija rotiņi un vobleri.

Arī pats kooperatīvā darbu sāku kā rotiņu salicējs. Palielinoties ražotnei, sākām tīt auklas, pārgājām uz telpām Jūrmalas gatvē, pēc tam darbojāmies Gramzdas ielā, līdz pārcēlāmies uz 
Daugavgrīvas ielu, kur strādājam joprojām. Arī “Salmo” lielākais veikals atrodas šeit. Pašreiz mūsu uzņēmumā Latvijā tiek nodarbināti astoņdesmit seši cilvēki.

– Ko var iegādāties jūsu veikalos?

– Mūsu veikalos var iegādāties pilnīgi visas preces, kas nepieciešamas makšķerēšanai, sākot ar āķīti, aukliņu, pludiņu un beidzot ar laivu, laivas motoru un eholoti. Droši var teikt, ka esam pilna servisa kompānija, kas nodrošina tirdzniecības, garantijas un pēcgarantijas servisa pakalpojumus.

– SIA “Salmo” pazīstama ar saviem sponsorējumiem, jūs dodat balvas arī “Latvijas Avīzes” konkursu makšķerniekiem.

– Jā, tā esam nolēmuši, ka sponsorējam pasākumus, kas saistīti ar to vidi un sfēru, kurā darbojamies. Jūtam gandarījumu par iespēju sagādāt prieku makšķerniekiem.

– Kas ir jūsu sadarbības partneri?

– Kad ražošana pamazām pārauga tirdzniecībā, pirmie eksporta partneri bija kolēģi no Somijas, Zviedrijas, Vācijas. Ražojām mānekļus zināmām firmām – “Balzer”, “Shakespeare”, “Zebco”, “Browning”.

Pirmo ražotni ārpus Latvijas atklājām Korejā, pašlaik ražotnes izvietotas sešpadsmit valstīs un lielākais piegādātājs ir Ķīna. Preci eksportējam uz divdesmit valstīm, lielākā daļa no sortimenta nonāk Krievijas tirgū. Latvija sen zināma kā makšķernieku zeme, “Salmo” produkcijas patēriņa ziņā tā ieņem trešo vietu.

– Kādas ir atsauksmes par izstrādājumu kvalitāti?

– Pašreiz Ķīnā tiek ražotas praktiski visas preces, kas sastopamas pasaules tirgū. Ļoti svarīgi ir tas, cik stingru kontroli mēs spējam nodrošināt. Ilggadēja pieredze šajā jomā ļauj izvēlēties preču ražotājus, kur iespējama kārtīga kontrole un laba kvalitāte. Partneru atlase ir samērā strikta, ar firmām, kas ražo preces plaša patēriņa tirgum, nestrādājam. Mūsu piedāvātie izstrādājumi top tajās pašās rūpnīcās, kas ražo preces pasaulē zināmām firmām, piemēram, “Shimano”, “Abu”. Starpība tikai tā, ka katrs no šiem zīmoliem ražo izstrādājumus ar konkrētā tirgus specifiku, jo, piemēram, Vācijā lietots spinings atšķirsies no tā, kāds tiek izmantots Skandināvijā vai Japānā. Mēs savus izstrādājumus izvēlamies tādus, kādi iecienīti Baltijā, Krievijā, Baltkrievijā, 
Ukrainā.

– Ko tev pašam nozīmē makšķerēšana?

– Ja runājam par darbu un brīvo laiku, tad ļoti pārliecinoši varu teikt, ka tā ir visa mana dzīve.

– Kādas ir sajūtas, svinot 25 gadu jubileju?

– Fantastiskas. Tajā laikā, kad mēs ar kolēģi Raimondu ar busiņu braukājām uz Vāciju, Somiju un bakstījām to visu uz augšu, nekādi nevarējām iedomāties, ka tas viss izvērtīsies par grandiozu firmu, kas Eiropas līmenī ir lielāka par “Balzer” vai “Zebco”.

 

Fakti

Pēdējos piecos gados SIA “Salmo” pārdevusi:

250 000 komplektus “Cosy Line” veļas,

46 000 kostīmu 
”Norfin Extreme 2″,

1 300 000 makšķerkātu,

450 000 kilometru auklas,

155 000 000 āķu.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+