×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
26. marts, 2015
Drukāt

No Saeimas darba kārtības izslēdz likumprojektu par valsts finansējuma dubultošanu partijām (1)

Foto: LETAFoto: LETA

No Saeimas darba kārtības ceturtdien izslēgts likumprojekts par grozījumiem Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā, kas paredzēja dubultot finansējumu partijām.

Saeimas sēdē izvērsās karstas debates par priekšlikumu palielināt neapliekamo minimumu pensijām, tomēr pret to bija iebildumi, tāpēc Aija Barča (ZZS) un Andris Bērziņš (ZZS) šo ierosinājumu atsauca.

Pēc šīm emocionālajām debatēm vairāki deputāti aicināja izslēgt no darba kārtības priekšlikumu par finansējuma palielinājumu partijām. ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis norādīja, ka nebūtu “godīgi un ētiski” lemt par finansējuma palielinājumu partijām, ja nav atrisinātas, piemēram, pensionāru un skolotāju finansējuma problēmas.

Brigmanis piebilda, ka pie šī jautājuma varētu atgriezties tad, kad būs panākta vienošanās par minēto problēmu risinājumu. Politiķis arī norādīja, ka runā visu likumprojekta iesniedzēju vārdā – gan ZZS, gan “Vienotības”, gan nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK.

Grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā paredz no 0,71 eiro līdz 1,42 eiro gadā par katru iegūto balsi palielināt valsts piešķirtos līdzekļus tām partijām, par kurām iepriekšējās Saeimas vēlēšanās nobalsojuši vairāk nekā 2% vēlētāju.

Finanšu ministrija (FM) norāda, ka 2015.gadam un turpmākajiem gadiem finansējums partiju finansēšanai no valsts budžeta ir paredzēts 613 625 eiro apmērā katru gadu. Dubultojot finansējumu partijām, ik gadu no valsts budžeta papildus būtu nepieciešami 613 625 eiro.

Iecere par finansējuma palielinājumu partijām izstrādāta, ņemot vērā Valsts prezidenta Andra Bērziņa priekšlikumus politisko partiju sistēmas izmaiņām. Prezidents gan nepiedāvāja konkrētu finansējuma palielinājuma apmēru.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Es vēl uz pusi samazinātu!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+