×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
17. septembris, 2012
Drukāt

No saindēšanās ar nelegālo alkoholu Polijā miruši pieci cilvēki

Foto - AFPFoto - AFP

No saindēšanās ar nelegālo alkoholu divu nedēļu laikā Polijā miruši pieci cilvēki, paziņojis Polijas Toksikoloģijas centra vadītājs Pjotrs Burda.

“15 dienu laikā mēs esam reģistrējuši deviņus gadījumus, kad cilvēki saindējušies ar nelegālo alkoholu. Miruši pieci cilvēki,” apstiprināja Burda. Viņš gan uzsvēra, ka šobrīd nekas neliecina par šo gadījumu saistību ar masveida saindēšanos ar metilspirtu Čehijā. “Polijā galvenā problēma ir alkoholiķu patērētie alkohola surogāti”, piemēram, radiatoru šķīdums, tīrīšanas līdzekļi un odekoloni, skaidroja eksperts. Tikmēr Slovākijā saindēšanās ar alkoholu konstatēta četriem cilvēkiem. Viņi saindējušies, lietojot no Čehijas importētu alkoholu.

Saskaņā ar Eiropas Savienības prasībām Polija 2010. gadā samazināja metilspirta daudzumu kosmētikas līdzekļos un ķīmiskajos izstrādājumos. Taču, kā norāda Burda, kopš tā laika ar alkoholu un tā surogātu lietošanu saistītu nāves gadījums skaits Polijā ir pieaudzis. Sešu mēnešu laikā līdz 2012. gada martam reģistrēti vairāk nekā 80 šādi gadījumi jeb vairāk nekā desmit gadījumi mēnesī.

Čehijā no saindēšanās ar nelegālo alkoholu miruši jau 20 cilvēki. Čehijas slimnīcās joprojām ārstējas 40 cietušie. Reaģējot uz masveida saindēšanos ar metilspirtu, Čehijas Veselības aizsardzības ministrija pilnībā aizliedza par 20 grādiem stiprāku alkoholisko dzērienu tirdzniecību visā valsts teritorijā. Tikmēr Polija izliedza Čehijā ražota alkohola tirdzniecību savā teritorijā. Šis aizliegums gan neattiecas uz vīnu un alu. Līdz šim šajā lietā Čehijā apsūdzības izvirzītas 22 cilvēkiem.

Čehijas policija naktī uz sestdienu Prāgā pārbaudīja aptuveni 7000 veikalu, bāru un restorānu, kontrolējot Veselības aizsardzības ministrijas noteiktā aizlieguma ievērošanu. Čehijā ir pasaulē lielākais alus patēriņš uz vienu iedzīvotāju. Savukārt stipro alkoholisko dzērienu lietošanas ziņā Čehija ieņem otro vietu pasaulē aiz Moldovas, liecina Pasaules Veselības organizācijas 2011. gada dati.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+