×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
11. augusts, 2014
Drukāt

No sankcijām cietušajiem uzņēmumiem varētu palīdzēt nodokļu jomā un iepērkot pārtiku

Foto: LETAFoto: LETA

Valdošā koalīcija apsver iespēju palīdzēt no Krievijas sankcijām cietušajiem uzņēmējiem nodokļu jomā, sarunās ar komercbankām un, iespējams, valstij iepērkot atsevišķus pārtikas produktus.

Viens no palīdzības blokiem būtu nodokļu joma, savukārt otrs bloks būtu sadarbība ar komercbankām, lai uzņēmējiem nodrošinātu apgrozāmo līdzekļu pietiekamību un kredītgarantijas, šodien pēc koalīcijas padomes sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Bijušas diskusijas par iespējām noteiktā laika posmā uzņēmējus atbrīvot no nodokļu maksājumiem vai tos viņiem atlikt, norādīja ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP). Šajā jautājumā būs nepieciešamas konsultācijas ar Eiropas Komisiju (EK).

Valdības vadītāja norādīja, ka ne katrs uzņēmējs saņems atbalstu, jo uz to varēs pretendēt uzņēmēji, kuri atbildīs specifiskiem kritērijiem.

Atbalstam plānots izmantot arī Eiropas Savienības (ES) fondus, kā arī veicināt eksportu uz trešajām valstīm. Lauksaimniecības nozares stabilitātes nodrošināšanā jāstrādā visām ES valstīm, uzskata premjerministre.

Plānots sazināties ar EK lauksaimniecības komisāru Dačanu Čološu un ES ierēdņiem, lai šajā jautājumā varētu sagatavot priekšlikumus EK.

Ekonomikas, Finanšu, Satiksmes un Zemkopības ministrija strādā pie rīcības plāna, lai noteiktu, kā palīdzēt uzņēmējiem noturēties tuvākajā laikā, kā arī pie vidējā termiņa pasākumiem, lai cietušajiem uzņēmējdarbības pārstāvjiem palīdzētu pārorientēties uz citiem tirgiem, mediju pārstāvjiem skaidroja Dombrovskis.

Minimālā programma 12.augusta valdības sēdē būs vienoties par cietušā statusa definīciju.

Viens no kritērijiem atbalsta piešķiršanā varētu būt embargo preču īpatsvars kopējā apgrozījumā. Valdība domā, kā iekļaut potenciālās palīdzības saņemšanā arī šo uzņēmumu lielākos piegādātājus. Sarežģītākais jautājums ir – ko darīt ar tiem biznesa vides pārstāvjiem, kas cietīs no netiešajiem efektiem.

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK koalīcijas sēdē rosināja iepirkt atsevišķus pārtikas produktus, ko varētu sūtīt kā humāno palīdzību Ukrainas armijai un karā cietušajiem civiliedzīvotājiem. Pagaidām nav zināms, kādu naudas summu šai lietai būs iespējams novirzīt, norādīja nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš. Tā būtu simboliska soļa speršana, izmantojot līdzekļus neparedzētiem gadījumiem.

Šodien koalīcijas partneri arī konceptuāli vienojās par atbalstu grozījumiem Profesionālās izglītības likumā, kuru mērķis ir profesionālo izglītību tuvināt darba devēju vajadzībām un interesēm. Šo jautājumu paredzēts skatīt rīt, 12.augustā, valdības sēdē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+