×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
29. novembris, 2012
Drukāt

No savas kabatas? Diez vai


Foto - LETAFoto - LETA

Jau nākamā gada janvāra sākumā tiks uzsākta Viestura Kairiša spēlfilmas “Melānijas hronika” (par Melānijas Vanagas pieredzēto izsūtījumā) uzņemšana, taču pietiekama finansējuma šīs filmas projekta realizācijai joprojām nav, tādēļ filmas veidotāji nolēmuši lūgt uzņēmēju un sabiedrības atbalstu.

 

Filmu studija ”Mistrus Media” ir izveidojusi ziedojumu kontu. ”Latvijas Avīzes” lasītājiem jautāju, vai jūs būtu gatavi ziedot topošās filmas uzņemšanai.

 

Valdis Dombrovskis Bauskā: “Lai arī ideju, ka šādai filmai jātop, atbalstu, nezinu, vai esmu gatavs tai ziedot. Es vienkārši uzskatu, ka šādas filmas veidošanai vispār nebūtu jālūdz privātu ziedotāju atbalsts – finansējums jānodrošina valstij. Tādiem kinoprojektiem kā filmas “Kolka Cool” un “Cilvēki tur” taču līdzekļus atrada. Tad jāatrod iespēja arī izstāstīt šis vēsturiski nozīmīgais un tautas pašapziņu stiprinošais stāsts par mūsu varones Melānijas Vanagas dzīvi. Esmu pārliecināts, ka citviet pasaulē valdības atrastu iespējas atbalstīt šādu projektu.”

Anna Mošenkova Jūrmalā: “Man šķiet, ka stāsts par Melānijas Vanagas personību, dzīves gājumu un viņas devums Latvijai, gan rakstot savas atmiņas, gan glābjot bērnu dzīvību Sibīrijā, ir tā vērti, lai šodien latviešu tauta iesaistītos tā iemūžināšanā filmā. Arī “Melānijas hronikas” veidotāji Viesturs Kairišs un Gints Grūbe līdz šim sevi pierādījuši gana labi, lai pārliecinātu mani, ka filma izdosies veiksmīga.

Vienīgi žēl, ka Latvijas kultūras budžeta dalītāji ir vai nu pārāk ierobežoti birokrātiskajā aparātā, visus līdzekļus jau sadalījuši “savējo” starpā, vai arī nesaprot, ka šādas filmas uzņemšana ir gana nozīmīga, lai atrastu tai finansējumu.”

Leonārs Rupeiks Rīgā: “Es pats diez vai būtu gatavs ziedot šādas filmas tapšanai – tas jādara turīgākiem ļaudīm. Taču es labi saprotu, ka vispār šādi projekti Latvijai ir nepieciešami, jo savu vēsturi un spilgtās personības tajā nedrīkstam aizmirst. Vienlaikus jādomā arī par to, kā ieinteresēt jaunos skatītājus filmu noskatīties. Šķiet, mūsdienu jaunieši vairs neinteresējas par vēsturiskajiem stāstiem un tā vietā vienīgi seko līdzi jaunākajām ziņām internetā.”

Renārs Daugavpils novadā: “Es filmai neziedošu. Nesaprotu, kāpēc Latvijas iedzīvotājiem no savas kabatas būtu jādod nauda filmu producentiem. Uzskatu, ka viņiem pietiek iespēju aizņemties naudu vai piesaistīt investorus un, ja filma būs gana laba, tā sevi atpelnīs. Ja viņi paši nav gatavi šādam riskam, kādēļ gan man būtu jānotic viņu solījumiem?”

 

Fakti

Filmas ”Melānijas hronika” kopējais budžets plānots 700 000 latu, no kura:

54 000 latu piešķīris Nacionālais kino centrs (filmēšanai un scenārija izstrādei);

3000 latu no Valsts kultūrkapitāla fonda.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+