Mobilā versija
Brīdinājums +6.9°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
6. jūnijs, 2016
Drukāt

No sēklas izaudzēt koku

pl06062016

Pēc retumiem uz Sakstagalu! – tā ir vietējiem augu kolekcionāriem labi zināma devīze, kā tikt pie kaut kā ekskluzīva, kā citu dārzos vēl nav. Tur pensionēta mežzine ZAIGA GRAUDIŅA izveidojusi stādaudzētavu, specializējoties eksotisku augu pavairošanā.

Audzētāja varētu oponēt apgalvojumiem, ka Latgalē daudzi augi neaug. Aug gan, tikai neviens nav pārbaudījis! Viņa lepojas ar dižskābardi, kas neapsalst klajā vietā uz kalna. Trīs gadus dzīvo mannas koks. Pat hurmas stādiņi sākuši startu. Zied pildziedu mandele, kas pavairota ar spraudeņiem. Ir izdalīta īve, kas lieliski jūtas tiešos saules staros. Plaukst pašas selekcionēti rododendru hibrīdi. Lielas izaugušas katalpas, kuru sēklas savulaik vāktas Višķu parkā. Ir skābeņkoki, dzeltenkoki, grieķu valrieksts u.c. Pat platāna aizvējā labi ieaugusi!

Augi izaudzēti no sēklām, kas iegūtas vai no visas pasaules. Viena no vietām, kur Zaiga tiek pie retumu sēklām, ir iepirkšanās portāls ebay. Taču jāzina, ko meklēt. Par iekārojamo augu dārzniece nereti uzzina reto augu domubiedru grupā, kuras saieta reizes viņa uzskata par svētkiem.

Informāciju par augu ieteicams salīdzināt! Turklāt no vairākām valstīm, piemēram, no Amerikas, uz Latviju sēkliņas nesūta. Tad jāmeklē kāds draugs ārzemēs. Labas sēklas ir arī Krievijā, bet, lai būtu drošs par pasūtījumu, Zaiga iesaka ar firmām iepriekš sazināties mutiski, jo kaimiņvalstī visu nosaka personiskie sakari. Cenas lētākas nekā ebay.

 

Vairāk – “Praktiskā Latvieša” šodienas numurā

Pievienot komentāru

Sējumi šoruden attīstījušies sliktāk; uz augstu graudu ražu nākamgad nevar cerētLatvijā ziemāju sējumi kopumā šoruden ir attīstījušies sliktāk nekā pērn, līdz ar to uz augstu ražu nākamgad nevar cerēt, aģentūrai LETA pastāstīja aptaujātie lauksaimnieku pārstāvji.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (14)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+