×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
27. jūnijs, 2012
Drukāt

No septembra par 10% palielinās zemākās pedagogu algas

Foto - LETAFoto - LETA

Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, premjers Valdis Dombrovskis un Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) trešdien vienojās paaugstināt zemākās pedagogu algas par 10% no šīs gada 1.septembra.

To žurnālistiem pēc tikšanās pavēstīja premjers Dombrovskis.

Tikšanās laikā panākta vienošanās no šī gada 1.septembra palielināt algas augstākās – piektās kvalitātes pakāpes pedagogiem par 12%, savukārt pedagogiem, kuriem ir ceturtā kvalitātes pakāpe, pieaugs algas par 8%.

Dombrovskis sacīja, ka panākta arī konceptuāla vienošanās no nākošā gada paaugstināt algas arī tiem pedagogiem, kuriem ir trešā kvalitātes pakāpe. Premjers gan pagaidām nemācēja teikt, vai tas notiks no 1.janvāra, jo vērā jāņem arī budžeta iespējas.

LIZDA priekšsēdētājas vietnieks Jānis Skrastiņš žurnālistiem atzina, ka šāds risinājums arodbiedrībai ir pieņemams un pauda cerību par veiksmīgui sadarbību arī turpmāk.

LIZDA   prasa valdībai jau no šā gada 1.septembra par 10% palielināt pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes, atbilstoši par 10% palielinot valsts budžeta mērķdotācijas pašvaldībām. Savukārt no 2013.gada 1.janvāra arodbiedrība aicina palielināt finansējumu pedagogu, tostarp akadēmiskā personāla un zinātnisko institūciju darbinieku, darba samaksai vēl par 10%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+