×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
4. decembris, 2014
Drukāt

No sirds rakstītas vēstules svētkos

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jaunā koncertuzvedumā sastapušies aktrise Vita Baļčunaite, saksofonists Artis Gāga un komponists Māris Lasmanis. Adventes laikā viņi viesosies dažādos Latvijas kultūras namos, lai skatītājiem dāvātu izsmalcinātu mūziku un noskaņu stāstus koncertprogrammā “Vitas vēstules Ziemassvētkos”.

Ar koncertprogrammas dziesmu autoru Māri Lasmani aktrisi Vitu Baļčunaiti vienojot ilga sadarbība. Vita stāsta: “Iepazināmies, veidojot manu monoizrādi, kurā visu divarpus stundu garumā Māris atraisīja muzikālo pavadījumu. Trīs no septiņām izrādes dziesmām bija Māra radītas.” Pēcāk aktrise kopā ar dziedātāju Mārtiņu Ruski ieskaņojusi Māra Lasmaņa dziesmu albumu “Rasas lāsē mīlestību lieku”.

“Mārim Lasmanim ir skaists klaviermūzikas albums “Dvēseļu klavieres”, kurā viņš savas dziesmas ieskaņojis kā pianists. Iedevu disku paklausīties režisorei Ingai Cipei, ar kuru iepazināmies pirms vairākiem gadiem, kad biju aicināta vadīt koncertu “Dziesmusvētki Ziemassvētkos”, bet Inga veidoja pasākuma režiju. Inga klausījās, un viņai – cilvēkam, kas jau labu laiku raksta stāstus, – radās jauni, brīnišķīgi stāsti. Tajos ir sajūtas un atmiņas par laikiem, kad viņa cepa pirmos pīrādziņus dzīvē, par to, kā ģimene sapulcējās kopā, pušķoja eglīti, aizdedzināja svecītes. Stāsti par īpašiem mirkļiem. Arī par īpašo sajūtu, kas rodas, rakstot un nosūtot vēstuli saviem mīļajiem.”

“Vēstule vienmēr ir kā noslēpums līdz brīdim, kamēr to atver. Sākot ar gaidīšanas brīdi, pieskārienu vēstulei un prieku, lasot to. Līdzīgi ir ar svētku gaidīšanas laiku, un arī šī koncertprogramma ir kā gaidīta vēstule, piepildīta ar īstām svētku sajūtām un gaišu prieku,” stāsta Inga.

Vēlāk stāstiem piepulcējušās arī dzejas rindas, kuras Māris Lasmanis pārvērtis jaunās oriģināldziesmās. “Manuprāt, mūsu koncertuzvedums būs īpašs un saistošs visai ģimenei. Priecājos, ka tajā piedalās arī Artis Gāga, ar kuru jau kādu laiku bijām domājuši par kopīgu programmu. Viņš ir Mākslinieks ar lielo burtu, un man patīk viņa negaidītās improvizācijas, jo pati esmu impulsīva. Tās rada sajūtu, ka arī uz skatuves viss notiek īsti.”

“Manuprāt, mūsu koncertuzvedums ir sevišķi tiem cilvēkiem, kam vēl ir atmiņā laiks, kad ar roku rakstītas vēstules viens otram sūtījām bieži,” saka Vita. Aktrise atzīst, ka joprojām mēdz rakstīt vēstules saviem draugiem un vienmēr priecājas tās saņemt savā pastkastītē – arī laikā, kad kalendārs nerāda Ziemassvētkus. “Ar paša vai drauga rakstītu vēstuli ir līdzīgi kā ar īstu grāmatu. Tas ir daudz aizraujošāk, uztveramāk, ja vari paņemt grāmatu rokās, just tās smaržu. Kā dārgumu krātuvīti, kurā ir kāds vēstījums tev.”

Vita teic – Ziemassvētki ir brīnišķīgs laiks, kad atcerēties un samīļot savus mīļos, nosūtīt viņiem kādu vēstuli vai labu domu. “Rakstīt to, kas tajā mirklī šķiet svarīgs. Ja kaut ko dari no sirds, vārdi atrodas paši.”

Varbūt noder

5. XII Jēkabpils tautas namā

6. XII Iecavas kultūras namā

7. XII Bauskas kultūras centrā

12. XII Kandavas kultūras namā

13. XII Alūksnes pilsētas tautas namā

14. XII Talsu kultūras namā

19. XII Rūjienas kultūras namā

21. XII Ozolnieku tautas namā

26. XII Ogres kultūras centrā

27. XII Saldus novada pašvaldības zālē

28. XII Aizputes kultūras namā

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, “www.bilesuparadize.lv” un koncertu norises vietās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+