×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
9. jūlijs, 2015
Drukāt

No Šlokenbekas ezera izceļ pustonnu beigtu zivju; piesārņojums atstās ilgstošas sekas (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No Šlokenbekas ūdenskrātuves Valsts vides dienesta (VVD) darbinieki izcēluši pustonnu beigtu zivju, kuras esot īpaši jūtīgas pret skābekļa trūkumu, aģentūrai BNS pastāstīja VVD pārstāve Jūlija Ņikitina.

Pārsvarā no ūdens izcelti plauži, līņi, līdakas, zandarti un vīķes. VVD situāciju ūdenskrātuvē vērtē kā būtisku kaitējumu videi, uzsverot, ka piesārņojuma sekas saglabāsies ilgu laiku. Piesārņojums Šlokenbekas Dzirnavu ezerā radies no tā, ka “Tukuma ūdens” attīrīšanas iekārtas ir bojātas, un notekūdeņi, iespējams, netiek pilnībā attīrīti, iepriekš norādīja VVD.

Ņikitina pavēstīja, ka dienesta Ventspils reģionālā vides pārvalde (RVP) veic papildu analīzes ūdenskrātuvē un organizē iespēju uzņēmuma “Tukuma ūdens” attīrīšanas iekārtās uzstādīt ozonatoru, tādējādi palielinot skābekļa līmeņa koncentrāciju ūdenī un mazinot ķīmisko piesārņojumu Šlokenbekas ūdenskrātuvē.

“Secinot, ka zivis turpina iet bojā, šodien ūdens paraugu ņemšana notika atkārtoti. “Tukuma ūdens” attīrīšanas iekārtas nespēj attīrīt notekūdeņus līdz videi draudzīgai pakāpei, līdz ar to samazinājies skābekļa daudzums, ilgstošā laika periodā radot ūdenskrātuves zivju pakāpenisku bojāeju. Iedzīvotājiem jārēķinās, ka ūdenstilpnes piesārņojuma sekas nav iespējams novērst ātri. “Tukuma ūdenim” uzdots rīkoties operatīvi un uzstādīt ozonatoru, kas bagātinās ūdeni ar skābekli un attīrīs no ķīmiskā piesārņojuma Vides pārvalde apseko arī Slocenes upi un Valguma ezeru,” pastāstīja VVD Ventspils RVP direktore Inguna Pļaviņa.

Pašvaldības pārstāve Aiga Priede aģentūrai BNS pastāstīja, ka dome šo jautājumu skatīs sapulcē piektdien pēcpusdienā. Uz to aicināti ierasties pārstāvji no lielajiem uzņēmumu, kuri visvairāk piegādā notekūdeņus.

Bojāgājušo zivju izņemšanu no ūdenskrātuves organizē Tukuma pašvaldība, bet darbus uzrauga VVD Ventspils RVP.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai ZZS partijai par šo noziegumu ir vienalga?

Draugiem Facebook Twitter Google+