Latvijā
Novados

No smagajām traumām mirušā zēna mātei un pieskatītājam noteikts liecinieka statuss 0

Foto: LETA

Izmeklējot apstākļus, kādos Ventspilī smagus savainojumus guva un vēlāk no gūtajām traumām slimnīcā Rīgā mira vienu gadu vecais zēns, policija liecinieka statusu piemērojusi bērna mātei un viņas radiniekam, kurš zēnu nelaimes brīdī pieskatīja, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Signe Šteinberga.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārstiem nav izdevies glābt dzīvību gadu un trīs mēnešus vecajam bērnam, kuru ar smagiem miesas bojājumiem no Ventspils nogādāja Rīgā. Ventspils policijas iecirkņa darbinieki ir pieprasījuši slimnīcai visu dokumentāciju, kas saistīta ar bērna veselības stāvokli pēc viņa nogādāšanas slimnīcā. Tiks veiktas ekspertīzes bērna nāves cēloņa noskaidrošanai, kā arī miesas bojājumu smaguma pakāpes noteikšanai.

Pēc ekspertīzes rezultātu saņemšanas tiks lemts par kriminālprocesa tālāku virzību. Kriminālprocess pašlaik ir ierosināts pēc Krimināllikuma 13.nodaļas “Noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību”. Paralēli tam policija turpina apkopot informāciju, kas palīdzētu noskaidrot visus faktus un iesaistītās personas, kā arī viņu atbildību. Neviena persona saistībā ar notikušo nav aizturēta.

Bērna māte agrāk ir nonākusi policijas redzeslokā saistībā ar mantiska rakstura noziedzīgiem nodarījumiem.

Jau ziņots, ka Ventspilī smagi bija cietis vienu gadu un trīs mēnešus vecs bērns, kurš 27.oktobrī ar redzamiem miesas bojājumiem un bezsamaņas stāvoklī tika nogādāts slimnīcas reanimācijas nodaļā. Saskaņā ar sākotnējo informāciju traumas bērns esot guvis, izkrītot no bērnu gultiņas. Tomēr, ņemot vērā bērna smago veselības stāvokli, policijā pieņemts lēmums sākt kriminālprocesu, lai noskaidrotu precīzus notikušā apstākļus.

Gadu un trīs mēnešus vecais puisēns bija atstāts pie mātes radinieka, kurš arī izsaucis Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu. Cietušais tika pārvests uz slimnīcu Rīgā.

Ventspils pilsētas bāriņtiesas rīcībā esošā informācija liecina, ka abi bērna vecāki strādā. Zināms, ka dienā, kad notikusi nelaime, māte rīta pusē aizvedusi bērnu nodot analīzes, ko ārsts nozīmējis, jo bērnam bijusi paaugstināta temperatūra. Pēc tam māte devusies uz darbu, bet bērnu pieskatījis vīrietis, kurš, pēc mātes teiktā, esot radinieks. Pēc bāriņtiesas rīcībā esošajām ziņām, par tuvu radniecību gan šajā gadījumā nevarot runāt. Kā iepriekš informēja VP, šis radinieks arī bija izsaucis Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu.

Saistītie raksti

Lai gan ģimene ir bijusi sociālā dienesta redzeslokā, taču nav ziņu, ka ģimenē pret bērniem būtu pielietota vardarbība. Arī aptaujājot kaimiņus, šādas ziņas nav iegūtas, informēja policijas pārstāve Šteinberga.

Bērna mātei pirms pieciem gadiem ar bāriņtiesas lēmumu atņemti trīs bērni, informēja Ventspils pilsētas bāriņtiesas vadītāja Zaiga Rudņicka. Iemesls bērnu atņemšanai toreiz gan nav bijusi vardarbība vai alkohola lietošana ģimenē, bet gan bērniem nepiemēroti sadzīves apstākļi, kā arī mātes atteikšanās ievietot bērnu slimnīcā, neraugoties uz viņa veselības problēmām.

LA.lv