×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
1. jūlijs, 2014
Drukāt

No šodienas var sodīt par neatbilstošām ēkas numura zīmēm

Foto: LETAFoto: LETA

No šodienas var sodīt par neatbilstošām ēkas numura zīmēm; noteikts arī vienots virziena uz infrastruktūras, kultūras vai tūrisma objektiem rādītāju etalons visā pilsētā, atgādina Rīgas pilsētas būvvalde.

Ilze Žūka, būvvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste, norāda, ka izmaiņas ielu nosaukuma zīmju un ēku numura zīmju vizuālā dizaina un izvietošanas nosacījumos stājušās spēkā jau šā gada 1. janvārī. Izmaiņu realizēšanai bija paredzēts sešu mēnešu pārejas posms – līdz šī gada 30. jūnijam.

Jaunums ir nepieciešamība pie izglītības un sabiedrisko iestāžu, kā arī daudzstāvu daudzdzīvokļu māju fasādēm, kas vērstas pret ielu un piebraucamo ceļu, izvietot iekšēji vai ārēji izgaismotas palielinātas ēku numura zīmes, turklāt ēkām, kuru garums sasniedz 20 m un vairāk, tās jāizvieto abos ēku galos. Tāpat noteikumos atrunāti nosacījumi telpu grupu numura zīmju izvietošanai, piemēram, virs ieejas dzīvojamās mājas kāpņu telpas jābūt skaidrai norādei par dzīvokļu numuriem – no kura līdz kuram dzīvoklim atrodas konkrētajā kāpņu telpā.

“Izmaiņas izstrādātas, lai atvieglotu operatīvo dienestu darbu pilsētā, kur katra minūte var būt nozīmīga, lai glābtu cilvēku dzīvības,” uzsver Inguss Vircavs, Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs.

Ja ielu un laukumu nosaukuma zīmes neatbilst šiem noteikumiem vai saskaņā ar noteikumiem tās ir jāizvieto uz īpašnieka ēkas vai žoga, tad ēkas īpašniekam ar iesniegumu jāvēršas pašvaldības izpilddirekcijā, kas izgatavos tās par saviem līdzekļiem, lai šīs zīmes saņemtu un izvietotu. Savukārt ēkas numura zīmes ēkas īpašniekam ir jāizgatavo un jāizvieto par saviem līdzekļiem.

Ar šiem noteikumiem tiek noteikts arī vienots virziena uz infrastruktūras, kultūras vai tūrisma objektiem rādītāju etalons visā pilsētā. Interesants jaunums ir nosaukuma skaidrojuma plāksne, ko jāizvieto pie pirmā un pēdējā nama ielās vai laukumos, kam nosaukums saistīts ar kultūrvēsturi.

Saistošo noteikumu izpildi kontrolēs Rīgas domes Administratīvā inspekcijas inspektori un Rīgas Pašvaldības policija. Par noteikumu neievērošanu paredzēti administratīvie sodi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+