Apbrīno

No “Spotify” izņemtas visas Teiloras Sviftas dziesmas0

Foto – Leta/AFP

Amerikāņu dziedātāja Teilora Svifta pirmdien izņēmusi no mūzikas straumēšanas pakalpojuma “Spotify” visu savu dziesmu katalogu.

Daudzi mūziķi, tostarp popdīva Bejonsa un grupa “Coldplay”, jaunos albumus ievietojuši “Spotify” ar nelielu laika atkāpi, lai pēc tiem būtu lielāks pieprasījums mūzikas veikalos. Taču Svifta nolēmusi līdz ar jaunākā ieraksta “1989” izdošanu no pakalpojuma izņemt pilnīgi visu savu mūziku.

Dziesmu kataloga izņemšanu pagājušonedēļ pieprasījusi Svifta un viņas ierakstu kompānija “Big Machine”, sacīja “Spotify” pārstāvis Greiems Džeimss. “Mēs ceram, ka viņa pārdomās un pievienosies mums jaunas mūzikas ekonomikas celšanā, kas būs izdevīga visiem,” viņš teica.

Sviftas mūzika bija iekļauta 19 miljonos lietotāju izveidoto dziesmu sarakstu.

24 gadus vecās dziedātājas jaunākais albums “1989” iznāca 27. oktobrī. Lai arī oficiālie dati par ieraksta pārdošanas apjomu vēl nav zināmi, albumam prognozē spožus panākumus.

“Pirātisms, failu apmaiņas programmas un straumēšana dramatiski samazinājuši nopirkto albumu skaitu,” Svifta jūlijā rakstīja laikrakstā “Wall Street Journal”. “Mūzika ir māksla, un māksla ir nozīmīga un reti sastopama. Svarīgas, retas lietas ir vērtīgas. Par vērtīgām lietām būtu jāmaksā. Manuprāt, mūzikai nav jābūt bezmaksas.”

Starp “Spotify” un mūziķiem, kā arī tos pārstāvošajām ierakstu kompānijām vairākkārt izcēlušies strīdi par atalgojumu. Saskaņā ar “Spotify” sniegtajām ziņām aptuveni 70% no straumēšanas pakalpojuma ieņēmumiem nonāk ierakstu kompāniju un izdevēju rīcībā, kuri savukārt samaksā daļu naudas izpildītājiem.

“Big Machine” dibinātājs Skots Borčeta agrāk paudis neapmierinātību ar to, cik niecīgi “Spotify” un citi bezmaksas straumēšanas pakalpojumi atalgo ierakstu kompānijas.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Latviski dziedošais Masaki Nakagava uzstāsies prezidenta Egila Levita viesošanās laikā Tokijā: “Esmu tik pagodināts!”
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Pašmāju dziedātājs Igo kļuvis par talantīgu mākslinieku: lūk, kādus traukus viņš rada
2 dienas
SK
Skaties.lv
Kokteilis
VIDEO: stiliste Indra Salceviča atklāj, ka izmetusi mīļotā vīrieša cepuri, jo tā izskatījusies stulbi
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Elektrības cenai nākamgad jāsamazinās
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Otrdien iespējami jauni siltuma rekordi
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Latgales policista lieta: Ģirģens solās vērtēt Ķuža atbildību
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Ēkā dzīvot nevar! Lāčplēša ielas nama iedzīvotājiem jāmeklē jauni mājokļi
2 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
Rebekai Kohai vēl viens tituls
3 stundas