×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
4. novembris, 2014
Drukāt

No “Spotify” izņemtas visas Teiloras Sviftas dziesmas

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Amerikāņu dziedātāja Teilora Svifta pirmdien izņēmusi no mūzikas straumēšanas pakalpojuma “Spotify” visu savu dziesmu katalogu.

Daudzi mūziķi, tostarp popdīva Bejonsa un grupa “Coldplay”, jaunos albumus ievietojuši “Spotify” ar nelielu laika atkāpi, lai pēc tiem būtu lielāks pieprasījums mūzikas veikalos. Taču Svifta nolēmusi līdz ar jaunākā ieraksta “1989” izdošanu no pakalpojuma izņemt pilnīgi visu savu mūziku.

Dziesmu kataloga izņemšanu pagājušonedēļ pieprasījusi Svifta un viņas ierakstu kompānija “Big Machine”, sacīja “Spotify” pārstāvis Greiems Džeimss. “Mēs ceram, ka viņa pārdomās un pievienosies mums jaunas mūzikas ekonomikas celšanā, kas būs izdevīga visiem,” viņš teica.

Sviftas mūzika bija iekļauta 19 miljonos lietotāju izveidoto dziesmu sarakstu.

24 gadus vecās dziedātājas jaunākais albums “1989” iznāca 27. oktobrī. Lai arī oficiālie dati par ieraksta pārdošanas apjomu vēl nav zināmi, albumam prognozē spožus panākumus.

“Pirātisms, failu apmaiņas programmas un straumēšana dramatiski samazinājuši nopirkto albumu skaitu,” Svifta jūlijā rakstīja laikrakstā “Wall Street Journal”. “Mūzika ir māksla, un māksla ir nozīmīga un reti sastopama. Svarīgas, retas lietas ir vērtīgas. Par vērtīgām lietām būtu jāmaksā. Manuprāt, mūzikai nav jābūt bezmaksas.”

Starp “Spotify” un mūziķiem, kā arī tos pārstāvošajām ierakstu kompānijām vairākkārt izcēlušies strīdi par atalgojumu. Saskaņā ar “Spotify” sniegtajām ziņām aptuveni 70% no straumēšanas pakalpojuma ieņēmumiem nonāk ierakstu kompāniju un izdevēju rīcībā, kuri savukārt samaksā daļu naudas izpildītājiem.

“Big Machine” dibinātājs Skots Borčeta agrāk paudis neapmierinātību ar to, cik niecīgi “Spotify” un citi bezmaksas straumēšanas pakalpojumi atalgo ierakstu kompānijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+