×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. februāris, 2014
Drukāt

No Stārastes atvadīsies nākamajā otrdienā

Foto: Nils Erdmanis-StārastsFoto: Nils Erdmanis-Stārasts

Atvadīšanās no rakstnieces un mākslinieces Margaritas Stārastes notiks 25. februārī Dailes teātra Mazajā zālē no plkst.11 līdz plkst.12.30, informēja kultūras ministres Daces Melbārdes padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Dagnija Grīnfelde.

Stārasti apbedīs Pirmajos Meža kapos Mākslinieku kalniņā. Pulcēšanās pie Pirmo Mežu kapu centrālās ieejas sāksies plkst.13.30.

Stāraste, kura 2.februārī nosvinēja savu 100 gadu jubileju, aizgāja mūžībā vakar, 18. februārī.

Rakstniece vēlējusies, lai viņas pēdējā atdusas vieta būtu Pirmo Meža kapu Mākslinieku kapu kalniņā, stāstīja izdevniecības “Zvaigzne ABC” valdes priekšsēdētāja Vija Kilbloka.

Nozīmīga vieta latviešu bērnu literatūrā ir autores radītajiem pasaku tēliem – Zīļukam, piparkūku vīriņam Kraukšķītim “Ziemas pasakā” – un zinātkārajām meitenēm – Tincei Stārastes darbā “Tince grib mācīties” un Ieviņai Zentas Ērgles darbā “Ieviņa Āfrikā”.

Kopumā māksliniece ir ilustrējusi aptuveni 100 gan pašas, gan citu autoru sarakstītas grāmatas – pasakas, tēlojumus, dzejoļus, kā arī tautasdziesmas. Viņas darbi tiek publicēti kopš 1942. gada. Pēc vairāku gadu prombūtnes Nīderlandē māksliniece bija atgriezusies uz dzīvi Latvijā.

Pēc Margaritas Stārastes ģimenes lūguma, Kultūras ministrija lūdz medijus un pavadītājus Dailes teātrī nefotografēt un nefilmēt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+