Pasaulē
Baltija

No Tallinas televīzijas torņa nolēks 70 izpletņlēcēji 16

No Tallinas televīzijas torņa, kas otrdien svinēs savu 37.dzimšanas dienu, šonedēļ trīs dienu laikā nolēks 70 izpletņlēcēji no visas pasaules – galvenokārt no Eiropas valstīm, bet arī no citurienes, tostarp ASV un Austrālijas.

Kā ziņu aģentūrai BNS pastāstījusi televīzijas torņa direktore Rīna Rosipū, lēcieni notiks no skatu platformas, kas atrodas torņa 22.stāvā, 175 metru augstumā.

Tā dēvētais beisdžampings – lēcieni ar izpletni no ēkām, ceļamkrāniem, tiltiem vai klintīm – ir nopietns un bīstams sporta veids, kas atšķiras no parastās izpletņlēkšanas, jo lēcieni notiek nevis no aptuveni četru kilometru augstuma, kā tas ir lidmašīnas gadījumā, bet no 50-200 metru augstuma, tādēļ tie atļauti tikai ārkārtīgi pieredzējušiem izpletņlēcējiem.

Pasaulē, nerēķinot Tallinu, lēcienus ar izpletni var vērot tikai no Kualalumpuras televīzijas torņa Malaizijā.

Tallinas televīzijas tornis, no kura paveras neaizmirstams skats uz Igaunijas galvaspilsētu, atklāts 1980.gada 11.jūlijā.

Torņa dzimšanas dienas svinības šoreiz norisināsies pagājušā gadsimta septiņdesmito un astoņdesmito gadu gaisotnē. To laikā televīzijas torņa pagalmā paredzētas dažādas spēles un atrakcijas gan bērniem, gan pieaugušajiem, iespējas izmēģināt dažādas amatu prasmes, palēkāt pa batutu, instruktoru vadībā iepazīties ar alpīnistu inventāru.

LA.lv