×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
21. marts, 2018
Drukāt

VIDEO. No Tartu spiesta atgriezties Laima, kura cerēja veikt plaušu transplantāciju (9)

Ekrānuzņēmums.Ekrānuzņēmums.

Pat saziedotie 67 tūkstoši eiro pagaidām neglābj Laimu Liepiņu, kurai tikai plaušu pārstādīšana dotu iespēju vēl dzīvot. Šo trešdien viņas veselības stāvoklis ļāva pamest Tartu universitātes slimnīcu un atgriezties mājās Madonā, vēstīja LTV raidījums “Panorāma”.

Madonā viņa vadīs dienas un naktis pie skābekļa balona un gaidīs ziņu, vai nav atrasts donors Latvijā. Kopš Igaunija ir pievienojusies “Scandia-transplant” organizācijai, savu donoru orgānus Latvijas iedzīvotājiem dot vairs nedrīkst. Esot nepieciešams līgums valstiskā līmenī, nepietiek tikai ar saziedoto naudu operācijai.

“Šobrīd es paļaujos… es nezinu, kas būs, bet es esmu vēl dzīva,”  sacīja Laima.

Plašāk pievienotajā video.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Ai vai vai ….Bēdīgi gan , brīvas plaušas laikam jau apkart nemētājās … tāpēc saudzēsim savas!

 2. Pēc avārijas biju pāris reizes komā, lai arī konsīlijs atzina, ka nav izredžu izdzīvot, mani izglāba ārsti, tuvinieku rūpes, bērns nepalika bārenis. Dzīvoju otro gadu desmitu, spēju rūpēties par mazbērniem, par sevi (strādāju, ja ir darbs). Šodien mani droši vien sadalītu orgānos “laimām”, jo orgāni vēl nebija nokalpojuši, un nepiemita arī kaitīgi ieradumi. Paldies ārstiem, ka mani toreiz nesadalīja transplantējamos orgānos. Prese mums stāsta, kā gaida it kā mirstošu cilvēku orgānus, tikai neviens nestāsta, kā šie cilvēki dzīvo pēc transplantācijas, ko tas nozīmē, cik izmaksā dzīve pēc operācijas.

 3. …tā ir cita cilvēka, turklāt pietiekami vesela cilvēka, nāves gaidīšana

 4. Ak Dievs! ... Viss ar kājām gaisā! Atbildēt

  Cilvēks – pirms šī neoliberālisma ievazāšanas – gaidīja savu nāvi, tagad gaida cita nāvi. Ārprāts!

 5. par šo neoliberastu "tiesību tirāniju" Atbildēt

  šī neoliberastu “tiesību tirānija” ir pārkāpusi pieļaujamās robežas! Tagad cilvēki ir ieinteresēti cita cilvēka nāvē! ārprāts! nu ko, ja es neesmu aizliedzis izmantot manu ķermeni, tad mani “nejauši” var arī atņemt dzīvību, jo kāds varbūt ir noskatījis manas plaušas (nesmēķēju, nedzeru, narkotikas nelietoju utt). Tagad ir jābaidās tiem, kuri nav ailieguši savus orgānus izmantot pēc nāves! Murgs! … Neoliberālisma ievazāts ārprāts!

 6. Raudiens nāk, skatoties. Valdībai savus iedzīvotājus nevajag! Vajag sešgadniekus sākt sūtīt skolā, lai ir, kas ātrāk maksā nodokļus, no kā zagt. Tikmēr tie, kas jau visu mūžu apzinīgi strādājuši, nedod dievs, ja nonāk veselības problēmās. Pats vainīgs un mirsti nost! Pie līdzcilvēkiem, tādiem pašiem “ubagiem” jāmeklē palīdzība, un tad vēl nav labi, birokrātija uzliek šķēršļus CILVĒKA DZĪVĪBAI!! Tikmēr bomžus un parazitētājus velk un balsta, kā vien var izdomāt.. NOŽĒLOJAMI!!! LAIMA, TURIES!!! P.S. Kāda cita nāve netiek “gaidīta” – katram ir savs ceļš un liktens ejams. Ja tas sakrīt ar iespēju palīdzēt kādam citam, personīgi, es tikai priecātos. Ne jau tas nabaga slimnieks stāv uz lielceļa un gaida, kurš nu ietrieksies ar auto vai moci kokā….

 7. Gaidīt kāda nāvi.

 8. vienas par otrām noziedzīgākas organizācijas rodas kā sēnes pēc lietus…

Draugiem Facebook Twitter Google+