Mobilā versija
+0.8°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
1. aprīlis, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Svešķermeņus izstrīpos no godīgas politikas

Foto - LETAFoto - LETA

Egils Līcītis

Kontaktā ar sabiedrību starp partijām tai ievērojamākai un šikākai – “Vienotībai” – sen aizrādīja lielmanību, pārvēršanos par Tautas partiju-2, bet pie politiķiem velti muti dzisināt. Viņi ir lieli un vareni, kamēr pārējie bērnišķīgi, kam var instalēt čurikus.

Partijas viscaur ir atpalikušas no dzīves un publicistikas! Lai taču iepazīstas, par ko runā gudrinieki, labi audzināti ļaudis interneta komūnas komentāros. Lai izlasa tviterī izbārstītās pērles, ko izteikušas, piemēram, divdesmit ietekmīgākās šī sociālo tīklu atzara lietotājas sievietes. Tur ir sarakstīta visa cilvēces sāpju grāmata, tur, turoties pie apdāvināta dzejnieka liras, vēlētāji pauduši veselu epitetu vāceli, kas veltīti bēdīgi slavenākajiem paraugeksemplāriem, kurus vajadzētu uz nākamajām vēlēšanām paslēpt aiz pašām biezākajām žalūzijām, un ja ne, tad attiecīgajai politiskajai brigādei ceļš uz iekļūšanu Saeimā būs mīnēts.

Āre, cilvēkiem sagādās vairāk prieka nevis tad, ja politiskie spēki ar lepnumu paziņos, ka to rindās iestājušies paši tikumīgākie jaunekļi un svētākās jaunavas, bet tad, kad tie noņurdēs, ka vēlēšanās vairs nekandidēs kāds no daudziem apnikušajiem funkcionāriem un čiekuriem, kurus balsotāji sen kā ieteica pagāzt augšpēdus no amatu alkatības un neļaut vairs kultivēt kandidēšanas sportu. Un tas, ko viņi, melnās avis katrā partijā, sastrādājuši – nav vis putnu ligzdu izpostīšana mežā žipčiku gados!

Tā stāsta, ka tīrīšanas partiju rindās būšot. Salnas nokodīs un krusas noklapēs godīgā politikā ielavījušos mantkārīgos glūnekļus, māžus un slapstīklas – visus šitos svešķermeņus, kuri vīla uzticamos balsotājus. Laika nav atlicis daudz. Partiju programmas arī vairs nedrīkst balstīt uz plāniem no zinātniskās fantastikas pasaules, politiķiem jāieradinās pie skarbāka Ziemeļu dzīves veida. Ar askētismu un pieticību. Ar pazemību, kurai trūkst tikai zvaniņa kaklā. Jāsit otru partiju pāri ar skaļiem paziņojumiem – mūsu vīri pirmie brīvprātīgi iestājās Zemessardzē! Mūsu sievietes ziedojās Bruņotiem spēkiem un uzadīja simt pāru dūraiņu NATO karavīriem! Jāpiezīmē, ka vēlētājiem simpātija būs drīzāk izdilis politiķis, kurš kristu garzems, ar mestu dīvāna spilvenu trāpīts, nekā tāds tips, kurš spīd un laistās no treknuma!

Pats uztraucošākais, ka tie, kas pašlaik dala pajas valdībā, atkal atgriezīsies uz slidenās grūstīšanās takas, kad taču runāja par ģimenes pavarda svētlaimi jaunajā koalīcijā ar saliedētību, bloķēšanos, kopā turēšanos vienā molekulā. Nu, vai smuki, ka kolēgas Reformu partijā kā āži izlec ar pārmetumiem “Vienotībai” augstprātībā un virskundzībā! Vai jārīvē vadošās partijas kantis zemnieciņiem, kas sauc tos par pārāk smalkiem kungiem un madāmām?

Tādas diversijas jābeidz, citādi pie datoriem jau rosās taustiņu klabinātāji – sak, tas ir cirks un lunaparks, ko redzam, nevis nopietna politika, un arī horoskopi vēstī, ka rudenī šķīrējtiesa tauta būs labvēlīga tikai pret saticībā dzīvojošām partijām bez lāses augstprātības.

Pievienot komentāru

Anna Žīgure: Kapu lieta. Latviju padara par apsmieklu (142)Latviju padara par apsmieklu, apspriežot un izmeklējot, kā bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga tikusi pie kapavietas.
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Augstskolu reforma

Kā intervijā LTV sacījis izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, patlaban Latvijā ir ap 900 augstākās izglītības studiju programmu, taču to skaitu vajadzētu konsolidēt līdz 600. Studiju programmas likvidēšot vai apvienošot, ņemot vērā zinātniskos rādītājus, programmu kvalitāti, arī datus par studiju programmu absolventiem – kas ar šiem cilvēkiem notiek tālāk, kur viņi strādā, cik pelna un kādus nodokļus maksā. Turpmākā studiju programmu konsolidācija skaršot atsevišķas valsts dibinātās koledžas, izvērtējot iespējas tās integrēt augstskolās.

Lasītāju aptauja
Kur esat guvis informāciju par 1991. gada janvāra barikādēm?
Draugiem Facebook Twitter Google+