Mobilā versija
Brīdinājums +19.4°C
Maksis, Maksims, Raivis, Raivo
Pirmdiena, 29. maijs, 2017
1. aprīlis, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Svešķermeņus izstrīpos no godīgas politikas

Foto - LETAFoto - LETA

Egils Līcītis

Kontaktā ar sabiedrību starp partijām tai ievērojamākai un šikākai – “Vienotībai” – sen aizrādīja lielmanību, pārvēršanos par Tautas partiju-2, bet pie politiķiem velti muti dzisināt. Viņi ir lieli un vareni, kamēr pārējie bērnišķīgi, kam var instalēt čurikus.

Partijas viscaur ir atpalikušas no dzīves un publicistikas! Lai taču iepazīstas, par ko runā gudrinieki, labi audzināti ļaudis interneta komūnas komentāros. Lai izlasa tviterī izbārstītās pērles, ko izteikušas, piemēram, divdesmit ietekmīgākās šī sociālo tīklu atzara lietotājas sievietes. Tur ir sarakstīta visa cilvēces sāpju grāmata, tur, turoties pie apdāvināta dzejnieka liras, vēlētāji pauduši veselu epitetu vāceli, kas veltīti bēdīgi slavenākajiem paraugeksemplāriem, kurus vajadzētu uz nākamajām vēlēšanām paslēpt aiz pašām biezākajām žalūzijām, un ja ne, tad attiecīgajai politiskajai brigādei ceļš uz iekļūšanu Saeimā būs mīnēts.

Āre, cilvēkiem sagādās vairāk prieka nevis tad, ja politiskie spēki ar lepnumu paziņos, ka to rindās iestājušies paši tikumīgākie jaunekļi un svētākās jaunavas, bet tad, kad tie noņurdēs, ka vēlēšanās vairs nekandidēs kāds no daudziem apnikušajiem funkcionāriem un čiekuriem, kurus balsotāji sen kā ieteica pagāzt augšpēdus no amatu alkatības un neļaut vairs kultivēt kandidēšanas sportu. Un tas, ko viņi, melnās avis katrā partijā, sastrādājuši – nav vis putnu ligzdu izpostīšana mežā žipčiku gados!

Tā stāsta, ka tīrīšanas partiju rindās būšot. Salnas nokodīs un krusas noklapēs godīgā politikā ielavījušos mantkārīgos glūnekļus, māžus un slapstīklas – visus šitos svešķermeņus, kuri vīla uzticamos balsotājus. Laika nav atlicis daudz. Partiju programmas arī vairs nedrīkst balstīt uz plāniem no zinātniskās fantastikas pasaules, politiķiem jāieradinās pie skarbāka Ziemeļu dzīves veida. Ar askētismu un pieticību. Ar pazemību, kurai trūkst tikai zvaniņa kaklā. Jāsit otru partiju pāri ar skaļiem paziņojumiem – mūsu vīri pirmie brīvprātīgi iestājās Zemessardzē! Mūsu sievietes ziedojās Bruņotiem spēkiem un uzadīja simt pāru dūraiņu NATO karavīriem! Jāpiezīmē, ka vēlētājiem simpātija būs drīzāk izdilis politiķis, kurš kristu garzems, ar mestu dīvāna spilvenu trāpīts, nekā tāds tips, kurš spīd un laistās no treknuma!

Pats uztraucošākais, ka tie, kas pašlaik dala pajas valdībā, atkal atgriezīsies uz slidenās grūstīšanās takas, kad taču runāja par ģimenes pavarda svētlaimi jaunajā koalīcijā ar saliedētību, bloķēšanos, kopā turēšanos vienā molekulā. Nu, vai smuki, ka kolēgas Reformu partijā kā āži izlec ar pārmetumiem “Vienotībai” augstprātībā un virskundzībā! Vai jārīvē vadošās partijas kantis zemnieciņiem, kas sauc tos par pārāk smalkiem kungiem un madāmām?

Tādas diversijas jābeidz, citādi pie datoriem jau rosās taustiņu klabinātāji – sak, tas ir cirks un lunaparks, ko redzam, nevis nopietna politika, un arī horoskopi vēstī, ka rudenī šķīrējtiesa tauta būs labvēlīga tikai pret saticībā dzīvojošām partijām bez lāses augstprātības.

Pievienot komentāru

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Nodokļu reformas ēnā

Nevienlīdzības plaisa pletīsies vēl?

Eiropas Komisija šonedēļ publiskojusi atzinumu par Latvijas plānotajām nodokļu reformām, norādot arī uz nepilnībām. Citstarp EK aizrāda Latvijas valdībai, ka pārāk maz tiekot darīts, lai samazinātu ienākumu nevienlīdzību un pārliktu nodokļu slogu no darbaspēka uz patēriņu, nekustamo īpašumu un kapitālu. Izskan arī viedokļi, ka no nodokļu izmaiņām lielāku labumu gūs uzņēmēji, arī mājsaimniecības ar vidējiem un lieliem ienākumiem, bet ne mazturīgie. Iepriekš arī Pasaules banka aicinājusi Latvijas valdību ieviest progresīvo iedzīvotāju ienākuma nodokli, lai mazinātu plaisu starp bagātajiem un trūcīgajiem Latvijā. Bankas speciālisti izstrādājuši konkrētu piedāvājumu, kur nodokļu slogs mazo algu saņēmējiem būtu mazāks nekā turīgākajiem iedzīvotājiem. Tomēr šie ieteikumi netiek ņemti vērā, jo esot politiski grūti īstenojami.

Vai atbalstāt obligātās veselības apdrošināšanas ieviešanu?
Māris Antonevičs: Nevari vairs izturēt? Ej balsot! (11)Vēlēšanu iecirknis nav Pelnrušķītes balle, kur meklē īsto un vienīgo, tā ir vieta, kur paust savu politisko nostāju
Māris Zanders: Nomenklatūras psiholoģija nav mainījusies (10)Pārdomas pēc Aivara Lemberga parādīšanās vairākās 
pirmsvēlēšanu debatēs
Uldis Rutkaste: Nodokļu reforma jāturpina! (4)Budžeta deficīts nodokļu pārmaiņu rezultātā nebūs tik augsts, kā lēš Eiropas Komisija.
Draugiem Facebook Twitter Google+