Mobilā versija
+19.9°C
Anna, Annija, Ance
Trešdiena, 26. jūlijs, 2017
1. aprīlis, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Svešķermeņus izstrīpos no godīgas politikas

Foto - LETAFoto - LETA

Egils Līcītis

Kontaktā ar sabiedrību starp partijām tai ievērojamākai un šikākai – “Vienotībai” – sen aizrādīja lielmanību, pārvēršanos par Tautas partiju-2, bet pie politiķiem velti muti dzisināt. Viņi ir lieli un vareni, kamēr pārējie bērnišķīgi, kam var instalēt čurikus.

Partijas viscaur ir atpalikušas no dzīves un publicistikas! Lai taču iepazīstas, par ko runā gudrinieki, labi audzināti ļaudis interneta komūnas komentāros. Lai izlasa tviterī izbārstītās pērles, ko izteikušas, piemēram, divdesmit ietekmīgākās šī sociālo tīklu atzara lietotājas sievietes. Tur ir sarakstīta visa cilvēces sāpju grāmata, tur, turoties pie apdāvināta dzejnieka liras, vēlētāji pauduši veselu epitetu vāceli, kas veltīti bēdīgi slavenākajiem paraugeksemplāriem, kurus vajadzētu uz nākamajām vēlēšanām paslēpt aiz pašām biezākajām žalūzijām, un ja ne, tad attiecīgajai politiskajai brigādei ceļš uz iekļūšanu Saeimā būs mīnēts.

Āre, cilvēkiem sagādās vairāk prieka nevis tad, ja politiskie spēki ar lepnumu paziņos, ka to rindās iestājušies paši tikumīgākie jaunekļi un svētākās jaunavas, bet tad, kad tie noņurdēs, ka vēlēšanās vairs nekandidēs kāds no daudziem apnikušajiem funkcionāriem un čiekuriem, kurus balsotāji sen kā ieteica pagāzt augšpēdus no amatu alkatības un neļaut vairs kultivēt kandidēšanas sportu. Un tas, ko viņi, melnās avis katrā partijā, sastrādājuši – nav vis putnu ligzdu izpostīšana mežā žipčiku gados!

Tā stāsta, ka tīrīšanas partiju rindās būšot. Salnas nokodīs un krusas noklapēs godīgā politikā ielavījušos mantkārīgos glūnekļus, māžus un slapstīklas – visus šitos svešķermeņus, kuri vīla uzticamos balsotājus. Laika nav atlicis daudz. Partiju programmas arī vairs nedrīkst balstīt uz plāniem no zinātniskās fantastikas pasaules, politiķiem jāieradinās pie skarbāka Ziemeļu dzīves veida. Ar askētismu un pieticību. Ar pazemību, kurai trūkst tikai zvaniņa kaklā. Jāsit otru partiju pāri ar skaļiem paziņojumiem – mūsu vīri pirmie brīvprātīgi iestājās Zemessardzē! Mūsu sievietes ziedojās Bruņotiem spēkiem un uzadīja simt pāru dūraiņu NATO karavīriem! Jāpiezīmē, ka vēlētājiem simpātija būs drīzāk izdilis politiķis, kurš kristu garzems, ar mestu dīvāna spilvenu trāpīts, nekā tāds tips, kurš spīd un laistās no treknuma!

Pats uztraucošākais, ka tie, kas pašlaik dala pajas valdībā, atkal atgriezīsies uz slidenās grūstīšanās takas, kad taču runāja par ģimenes pavarda svētlaimi jaunajā koalīcijā ar saliedētību, bloķēšanos, kopā turēšanos vienā molekulā. Nu, vai smuki, ka kolēgas Reformu partijā kā āži izlec ar pārmetumiem “Vienotībai” augstprātībā un virskundzībā! Vai jārīvē vadošās partijas kantis zemnieciņiem, kas sauc tos par pārāk smalkiem kungiem un madāmām?

Tādas diversijas jābeidz, citādi pie datoriem jau rosās taustiņu klabinātāji – sak, tas ir cirks un lunaparks, ko redzam, nevis nopietna politika, un arī horoskopi vēstī, ka rudenī šķīrējtiesa tauta būs labvēlīga tikai pret saticībā dzīvojošām partijām bez lāses augstprātības.

Pievienot komentāru

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kas tiem amerikāņiem nepatīk?

Gāzes varā

Eiropas Savienība nav apmierināta ar jaunākajām ASV sankcijām pret Krieviju. Izdevums “Politico” vēsta, ka ES komisāriem izplatītajā dokumentā tiek pausts Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja Žana Kloda Junkera satraukums par to, ka jaunās sankcijas varētu skart dažādus Eiropas projektus enerģētikas jomā, un īpaši gāzes vadu “Nord Stream 2”, ko Krievijas gāzes koncerns “Gazprom” īsteno kopā ar vairākiem Eiropas uzņēmumiem. Latvija ir starp tām 13 ES valstīm, kas iebilst pret šo gāzesvadu Baltijas jūras dzelmē, saucot to par ģeopolitisku, nevis ekonomisku projektu. Turpretī Vācija un vairākas citas valstis vēlas tā īstenošanu. Šo pozīciju aizstāv arī Ž. K. Junkers.

Vai Rīgā jābūt mākslinieka Gustava Kluča ielai?
Inguna Ebela: pret neziņotājiem vajadzīgas paraugprāvas (15)Mazā Ivana nāve Dubeņu mežā liek uzdot daudzus “kāpēc”. Zēna vecākiem, kaimiņiem, institūcijām, kuru pienākums palīdzēt nemīlētiem un neaprūpētiem bērniem, garāmgājējiem, autobusa
Vai Austrālijas latvieši aizmirsti? (12)Latvijas sūtniecību Kanberā!
"Nauda iztērēta, rezultāta nav". Kā jūs iespaidojis ģimenes ārstu streiks? (6)Bitīte Baune, Limbažu novads: “Mana ģimenes ārste streiko, bet tas mani īpaši nav iespaidojis, jo visus pakalpojumus, kas šobrīd vajadzīgi, saņemu vai
Draugiem Facebook Twitter Google+