×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
1. aprīlis, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Svešķermeņus izstrīpos no godīgas politikas

Foto - LETAFoto - LETA

Egils Līcītis

Kontaktā ar sabiedrību starp partijām tai ievērojamākai un šikākai – “Vienotībai” – sen aizrādīja lielmanību, pārvēršanos par Tautas partiju-2, bet pie politiķiem velti muti dzisināt. Viņi ir lieli un vareni, kamēr pārējie bērnišķīgi, kam var instalēt čurikus.

Partijas viscaur ir atpalikušas no dzīves un publicistikas! Lai taču iepazīstas, par ko runā gudrinieki, labi audzināti ļaudis interneta komūnas komentāros. Lai izlasa tviterī izbārstītās pērles, ko izteikušas, piemēram, divdesmit ietekmīgākās šī sociālo tīklu atzara lietotājas sievietes. Tur ir sarakstīta visa cilvēces sāpju grāmata, tur, turoties pie apdāvināta dzejnieka liras, vēlētāji pauduši veselu epitetu vāceli, kas veltīti bēdīgi slavenākajiem paraugeksemplāriem, kurus vajadzētu uz nākamajām vēlēšanām paslēpt aiz pašām biezākajām žalūzijām, un ja ne, tad attiecīgajai politiskajai brigādei ceļš uz iekļūšanu Saeimā būs mīnēts.

Āre, cilvēkiem sagādās vairāk prieka nevis tad, ja politiskie spēki ar lepnumu paziņos, ka to rindās iestājušies paši tikumīgākie jaunekļi un svētākās jaunavas, bet tad, kad tie noņurdēs, ka vēlēšanās vairs nekandidēs kāds no daudziem apnikušajiem funkcionāriem un čiekuriem, kurus balsotāji sen kā ieteica pagāzt augšpēdus no amatu alkatības un neļaut vairs kultivēt kandidēšanas sportu. Un tas, ko viņi, melnās avis katrā partijā, sastrādājuši – nav vis putnu ligzdu izpostīšana mežā žipčiku gados!

Tā stāsta, ka tīrīšanas partiju rindās būšot. Salnas nokodīs un krusas noklapēs godīgā politikā ielavījušos mantkārīgos glūnekļus, māžus un slapstīklas – visus šitos svešķermeņus, kuri vīla uzticamos balsotājus. Laika nav atlicis daudz. Partiju programmas arī vairs nedrīkst balstīt uz plāniem no zinātniskās fantastikas pasaules, politiķiem jāieradinās pie skarbāka Ziemeļu dzīves veida. Ar askētismu un pieticību. Ar pazemību, kurai trūkst tikai zvaniņa kaklā. Jāsit otru partiju pāri ar skaļiem paziņojumiem – mūsu vīri pirmie brīvprātīgi iestājās Zemessardzē! Mūsu sievietes ziedojās Bruņotiem spēkiem un uzadīja simt pāru dūraiņu NATO karavīriem! Jāpiezīmē, ka vēlētājiem simpātija būs drīzāk izdilis politiķis, kurš kristu garzems, ar mestu dīvāna spilvenu trāpīts, nekā tāds tips, kurš spīd un laistās no treknuma!

Pats uztraucošākais, ka tie, kas pašlaik dala pajas valdībā, atkal atgriezīsies uz slidenās grūstīšanās takas, kad taču runāja par ģimenes pavarda svētlaimi jaunajā koalīcijā ar saliedētību, bloķēšanos, kopā turēšanos vienā molekulā. Nu, vai smuki, ka kolēgas Reformu partijā kā āži izlec ar pārmetumiem “Vienotībai” augstprātībā un virskundzībā! Vai jārīvē vadošās partijas kantis zemnieciņiem, kas sauc tos par pārāk smalkiem kungiem un madāmām?

Tādas diversijas jābeidz, citādi pie datoriem jau rosās taustiņu klabinātāji – sak, tas ir cirks un lunaparks, ko redzam, nevis nopietna politika, un arī horoskopi vēstī, ka rudenī šķīrējtiesa tauta būs labvēlīga tikai pret saticībā dzīvojošām partijām bez lāses augstprātības.

Pievienot komentāru

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+