×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.1°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
17. aprīlis, 2018
Drukāt

Anda Līce: No trešās puses (5)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

“Šai medaļai ir divas puses,” mēs sakām ikreiz, kad runa ir par pretrunīgām un strīdīgām lietām. Taču ir arī trešā puse, no kuras var ieraudzīt vēl skaidrāk. Diemžēl gan mazajā, gan lielajā politikā tieši tā netiek ņemta vērā, jo ir vēlme runāt tikai par medaļas vienu – savu pusi. Tā aizvien ir rīkojušās lielvalstis, bet tagad to visai pasaulei ciniski demonstrē Kremlis.

“Jebkurā valstī politika ir dziļi ciniska,” saka spožais Ukrainas žurnālists Dmitrijs Gordons, kura intervijas gan ar politiķiem, gan daiļo mākslu pārstāvjiem viņa profesionalitātes, godīguma un dziļas savas zemes mīlestības dēļ ir vērts klausīties no sākuma līdz beigām. Būtu svētīgi šo vispusīgo personību dzirdēt Latvijā, jo mūsu abām tautām ir kopējas cerības, vilšanās un apdraudējumi. Mūsu interese par Ukrainu divos pēdējos gados ir nepiedodami gājusi mazumā, tas liecina par bīstamu norobežošanos no tā, kas mūs neskar tieši šobrīd, kaut gan notiek tepat blakus. Mūsdienu pasaulē, kur viss ir tik cieši saistīts, nozīmīga ir ikviena cilvēka pilsoniskā stāja. Man ir radies iespaids, ka žurnālists Atis Klimovičs ir gandrīz vai vienīgais Latvijā, kuram patiesi rūp Ukrainas traģēdija, kaut gan tā nedrīkstētu ne dienu nozust no mūsu informatīvās telpas. Baltijas valstu politiķos un diplomātos vajadzētu būt gēnos spējai sajust Krievijas tīkojumus, jo viņu vecāki un vecvecāki tos visās iespējamās izpausmēs ir piedzīvojuši nepastarpināti.

Šodien savas smadzenes no dezinformācijas var aizsargāt vienīgi tā, ka mēs jebkuru ziņu un viedokli, pirms to laist tālāk, aplūkojam no trešās puses. Kā to parādīja nesen notikušās Krievijas prezidenta vēlēšanas, Latvijai tā arī nav izdevies padarīt valstij lojālus krieviski runājošo tūkstošus. Tā ir nepiedodama politiskā nolaidība un tuvredzība, lai neteiktu vairāk. Tagad pie šī jautājuma ķeras paši Latvijā dzīvojošie krievi. Krievijā vajātajam publicistam Dmitrijam Savinam pieder ideja dibināt Latvijai lojālu krievu asociāciju, jo gan daudzi Latvijā dzīvojošie krievi, gan politiskie emigranti no Krievijas nevēlas, ka ar viņiem spekulē Kremlis. Ko viņi vēlas tagad un tālākā nākotnē, kā piedalīsies lielajā kopdarbā, kas saucas LATVIJAS VALSTS? Tieši viņi vislabāk spēj uzrunāt savus tautiešus gan šeit, gan visur pasaulē. Sadarbībā ar Latvijas televīziju un kino viņi var atspēkot Kremļa izplatītos melus par krievvalodīgo apspiešanu un fašisma atdzimšanu Latvijā. Igaunijā tagad to dara tur dzīvojošais krievu muzikologs Artemijs Troickis. Ir laiks beidzot apjēgt – mēs patiešām sēžam vienā laivā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Informācija autorei Atbildēt

  A.Līcei nez kāpēc nav pilna informācija par ukraiņu tautas atbalstītājiem Latvijā! Jo A.Kļimovičs ir patiesi vienīgais, kura sakarīgos rakstus par Ukrainas tēmu publicē Delfos, bet viņš nav vienīgais. Reālā darbībā gadiem ilgi dažādos piketos un protesta mītiņos pret krievijas agresiju Ukrainā sadarbojas ukraiņu tautas brīvības cīņu atbalstītāji mūsu zemē. Redzamākais no tiem ir latviešu patriots,
  bijušais psrs politieslodzītais Andris-Andrejs Ancāns (saņēmis Ukrainas valdības atzinības ordeni) un viņam bieži palīdz daži Latvijas ukraiņu biedrības aktīvisti un regulāri palīdz latviešu patrioti individuāli un no dažādām organizācijām, pamatā no Latvijas Latviesu Biedrības un atsevišķi biedri no NA.

 2. AL kundzei vajadzētu izstudēt cw1,jo tagad notiek cw2.Par to bija paziņojums „Amerikas balsī”2014.g.1.martā.

 3. Старушка тронулась умом. На нас эти отщепенцы не имели и не могут иметь никакого влияния! Atbildēt

  !!!

 4. Nesen Krievijas prezidenta vēlēšanu kampaņās laikā komunistu līderis Zjuganovs paziņoja ,ka Vācija atskaitījusies par dabas gāzes iepirkumu no Krievijas par 36 miljardiem $,bet gazproms paziņoja ka saņēmis tikai 18 miljardus $.Zjuganovs prasa kur palikuši 18 miljardi $ ? Pats arī atbild – tie ir nozagti.
  Gandrīz katrā intervijā eksministrs Jurkāns apgalvo ,ka no Latvijas budžeta gadā tiek nozagti 3 līdz 5 miljardi eiro,tātad apmēram puse un dīvaini ka par tādu ,,apmelojumu,, bijušo ministru pie tiesas nesauc.
  Secinājums ,kā Latvijā tā Krievijā izredzētie var izzagt valsti proporcionāli vienādos apmēros,starpība tikai tāda ka Krievijā to var atļauties neizmērojamo dabas bagātību dēļ.

 5. Nedomāju gan , ka Ukraina ir tepat blakus , bet Krievija gan – viņa ar Latviju robežojas .

Draugiem Facebook Twitter Google+