×
Mobilā versija
+9.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
3. janvāris, 2014
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Valdība un prezidenti labirintā. Kurš no tā iznāks? (13)

Foto - LETAFoto - LETA

Uzmanīgi noklausījies 2014. gadu ievadošās valsts un valdības pašreizējo prezidentu vadošās runas, savā prātā secināju, ka mums, pārējiem Latvijas cilvēkiem, ļaudīm un iedzīvotājiem, jācenšas būt cik vien iespējams gudriem. Lai mēs neuzticētos, nenoticētu un, pats galvenais, gaidāmajās divās 2014. gada vēlēšanās neatdotu savas balsis par tiem nepareizajiem, negudrajiem un melīgajiem! Kuri tie ir, jūs paši zināt, vārdā nesauksim, vai ne? (Nekad nevar zināt, ar ko nākamajā valdības koalīcijā būs jāmetas kopā. Ierindas vēlētājam nav jābūt tik uzmanīgam.)

Nevar apstrīdēt abu pirmo personu pamācību un rekomendāciju labos nodomus mums, Latvijas iedzīvotājiem un ļaudīm, diemžēl neuzzināju, kā rīkosies, ko darīs prezidentu kungi paši. Un, kas pats galvenais, vai tas, kā prezidenti rīkosies, būs gudri? Zinām jau, ka Bērziņa k-gs pēc paša atzinuma iemaldījies (partiju?) labirintā. Ceru, ka, labirintā iedams, prezidenta k-gs gudri ņēma līdzi kamolu, bet auklas galu atstāja Krapānes kundzei. Tātad iespējams arī mēs nepaliksim bez ziņām, kas notiek Latvijas varas labirintos. Tomēr neliegšos, ka šo rindu rakstītāju traucē šaubas. Par kādu valdības (vai, pareizāk, tās aizkulisēs darbīga ietekmes grupa) gudrību var spriest, ja valdības vārdā neizdevās nodibināt pat ne “sabiedrisku” Zolitūdes notikumu izmeklēšanas grupu? Valdības neveiksmei sekoja Valsts prezidenta kārtējie dūrieni sakarā ar Zolitūdes notikumiem – nu jau 2014. gada pirmajā uzrunā…

Esmu pilsoniski neapmierināts. Cerēju uz lielāku, konkrētāku politiskā stāvokļa izklāstu, kaut maza, bet tomēr gaišumiņa parādīšanos labirinta galā. Atkal nekā. Pirmsvēlēšanu runas.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Es ilgojos pec briza kad musu p r o k r i e v i s k a i s Prezidents pedejo reizi izies pa Melngalvju Nama durvim….

 2. vai vēl ir kāds,kurš domā,ka šajā vēlēšanu sistēmā kaut kas būtisks var mainīties? tas taču ir murgs,un tikai politiskais teātris,ar amīšu un Briseles rekomendācijām un padomiem….nožēlojami,galu galā-mēs taču arī ar šo gadu esam pilnīgi pārdoti…nu tikai pēdējie akordiņi palikuši,paskatieties uz cilvēkiem…kā nolemtie ar tiem euro papīriem un bleķiem rokās…vai kāds vēl gatavojās jebkādām vēlēšanām????

 3. Pastāvošā Valsts Prezidenta izraudzīšanas kārtība derēja pirmskara latviskā Latvijā, bet ne šodien, kad trešdaļu Saeimas sastāda Latvijai nelojāla 5. kolonna. Bērziņa kungs pašreiz sirgst ar lielummāniju, viņš NAV otrs Kārlis Ulmanis. Viņš varētu Premjera izraudzīšanu atstāt valdībai. Tas būtu tas mazākais no diviem ļaunumiem.

 4. Tev taisnība,Voldemār! Mēs katru reizi ievēlam ne to Saeimu,toties viņi mums ievēl īsto prezidentu!!!

 5. Tas labirints ir tikai putu labirints. Vienotība – tā ir tikai apmulsis Dombrovskis. Laikam jau arī pats Bērziņš ir apmulsis. Tad ir viegli apmaldīties. Tas labi, ka viņi vismaz sāk apzināties, ka ir apmaldījušies. Tās priedes, kurās viņi ir apmaldījušies nav nedz koki, nedz partijas, tā ir ideoloģija – liberālisms. Liberālisms būtībā ir pretvalstisks. Ir situācijas, kurās liberālisma pretvalstiskums kļūst par nāvējošu sabiedrībai. Mēs to piedzīvojām.

 6. … Ista latvietis un patriots sen sapratis, ka ists, nemelojoss un patriotisks kandidats varetu nakt vienigi no NA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  … Tamdel NA reitings raujas augstak ar katru notikumu Bezabrene !!!!!!!!!!!!

  … MP izvele, VP tas butu janem vera … !!!!

 7. princis baltā zirgā neizjās!

 8. Zolitudes traģēdijas pieminēšana prezidentam vēl ilgi un dikti būs nepieciešama. Kā gan citādi, lai tautas priekšā attaisno Dombrovska sen plānoto padzīšanu?
  Un kāds optimisms var skanēt uzrunā, ja Bērziņa kungs tautai jau paziņojis, ka Latvijai lemts pastāvēt vēl tikai 10 gadus?

  • Vai gadu laikā Dombrovska mainītie celtniecības likumi nebija saistīti ar sievas celtniecības biznesu? Tas naivajiem, lai gan apmuļķot var katru, bet ja sāk skaidroties…

 9. Atstāt vienu partiju, to, ar līgumu, sajūgt ar jedinorossiem un Bērziņš būs laimīgs. Kurā tā ir – uzminiet. Ja skaitīšanas sistēma ir viens, divi un daudz, tad tas ir labākais variants. Un galvenais, nekādā gadījumā nedot tautai ko lemt – izjauks visu.

 10. jau lasīju -labs teiciens -Nekas ,gan jau Šķēle atradīs kādu kretīnu! un laikam Šķēlem taisnība? Atliek tikai piekrist un gaidīt jaunus zoo darboņus Jūrmalgeitas stilā…

 11. Bērziņa sacītais spilgti pierādīja – viņš nav valstsvīrs. Tādā manierē svētku reizē ar tautu nerunā – tāds negatīvisms ļaudis grūž vēl dziļākā pesimismā. Jau daba mums liegusi sniega gaišumu, nu vēl šāds “nogruvums” pār mūsu prātiem. Bet mums taču ir ar ko lepoties, un tieši tas bija jāizceļ. Bet izskatās, ka prezidentam tāda īpatna pozīcija – uz valodas referendumu viņš iet negribēja, Eiropas prezidentūras radītās valsts popularizēšanas iespējas viņš izmantot negrib – lai viss ejot pa lēto, uz Sočiem skries palēkdamies, lai gan vajadzēja saskaņot savu rīcību vismaz ar abām pārējām Baltijas valstīm, Zolitūdes traģēdijā viņš ne ar vienu vārdu nav norādījis arī Ušakova atbildību. Te varētu minēt vēl kaudzēm piemēru, bet arī šie jau minētie parāda – tik sačākstējis prezidents valsti vadīt nespēj.

Draugiem Facebook Twitter Google+