Pasaulē
Eiropa

No Vācijas uz Kabulu deportēta līdz šim lielākā atraidīto patvēruma meklētāju grupa0

Foto – LETA/REUTER

Afganistānas galvaspilsētā Kabulā trešdien ieradušies 69 atraidīti patvēruma meklētāji, kuri deportēti no Vācijas, atklājušas Vācijas amatpersonas.

Tā ir lielākā grupa, kas deportēta, kopš Vācija 2016.gada decembrī sāka ar tiešajiem čārterreisiem sūtīt atraidītos patvēruma meklētājus atpakaļ uz Afganistānu.

Izraidītie nelegālie imigranti ieradās Kabulā ap plkst.8.40 (plkst.7.10 pēc Latvijas laika) ar čārterreisu no Minhenes, ziņu aģentūrai DPA atklāja amatpersonas.

Viena no amatpersonām sacīja, ka valdība esot pārkāpusi vienošanos nesūtīt ar šādiem reisiem vairāk kā 50 cilvēkus.

Vācijas policija amatpersonai esot sacījusi, ka ar lielo migrantu grupu šoreiz mēģināts kompensēt mazo cilvēku skaitu iepriekšējos reisos.

Līdz šim lielākā no Vācijas deportētā grupa sastāvēja no 34 atraidītiem patvēruma meklētājiem.

Šī ir jau 14.atraidīto patvērumu meklētāju grupa, kas deportēta no Vācijas kopš 2016.gada, kad Afganistānas un Vācijas valdības noslēdza vienošanos par nelegālo imigrantu atpakaļsūtīšanu. Kopumā saskaņā ar šo vienošanos izraidīti vairāk nekā 300 cilvēki.

Saistītie raksti

Pēc tam, kad 2017.gada maijā notika sprādziens pie Vācijas vēstniecības Kabulā, izraidīšanas uz laiku tika pārtrauktas. Sprādzienā gāja bojā vairāk nekā 90 cilvēki un vairāk nekā 400 tika ievainoti.

Taču pagājušā gada septembrī tika atsākta trīs kategoriju izraidīšana, un šobrīd uz Afganistānu tiek izraidīti terorismā aizdomās turamie, kriminālnoziedznieki un personas, kas nesadarbojas ar Vācijas varasiestādēm jautājumos, kas saistīti ar viņu dokumentiem.

Tikmēr drošības situācija Afganistānā ir pasliktinājusies.

Talibi ir atteikušies sēsties pie sarunu galda un pastiprinājuši uzbrukumus drošības spēkiem un valdības iestādēm.

Arī teroristu grupējums “Islāma valsts” pastiprinājis uzbrukumus pilsētās.

LA.lv