×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
3. septembris, 2015
Drukāt

Šausmas! Vairākus gadus necirpta aita pārvērtusies milzu vilnas bumbā (2)

Foto: RSPCAFoto: RSPCA

Kriss pirms un pēc "friziera apmeklējuma". Biedrībā norādīja, ka sārtie plankumi uz Krisa ķermeņa ir dezinficējošs šķīdums.

Kanberas apkārtnē Austrālijā vietējie iedzīvotāji, kuri devās tālākās pastaigās dabā, pēdējos gados nereti novēroja neticami vilnainu aitu – vienu pašu, bez bara un saimnieka, raksta “Daily Telegraph”.

Dzīvnieku aizstāvji sekoja līdzi Krisa – tā tika nosaukts auns – liktenim, bet vairākus gadus neiejaucās. Taču šoziem (Austrālijā no jūnija līdz augustam ir nosacīti aukstais gadalaiks), redzot, ka vilna aunam sāk traucēt redzamību, turklāt zem biezā kažoka varēja slēpties infekcijas, tika pieņemts lēmums Krisu noķert un apcirpt.

Tieši tas arī tika izdarīts, piesaistot četrkārtējo aitu cirpšanas čempionu Aianu Elkinsu, un viņam nācās krietni nostrādāties, galarezultātā no Krisa nocērpot 40,45 kilogramus vilnas – rekordsvars, tā kā parasti no aitas neiegūst vairāk par 4,5-5 kilogramiem vilnas.

Austrālijas Karaliskā biedrība nežēlības pret dzīvniekiem novēršanai (RSPCA) norādīja, ka Kriss jūtas labi un izteica cerību, ka izdosies viņam atrast jaunu saimnieku. Nav īsti zināms, kad un kā tieši auns nošķīries no sava ganāmpulka, un cik ilgs laiks viņam bijis nepieciešams, lai uzaudzētu tik ievērojamu kažoku.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Visur tikai šausmas un šausmas!
    Vai autors var paskaidrot,ko apzīmē ar vārdu šausmas?
    Vienkārši sakot,tāds retāk sastopams gadījums.Kaut kādu apstākļu sakritības rezultātā dzīvnieks nav ticis nocirpts.Ne pirmais un noteikti ne pēdējais gadījums.Kādas te ŠAUSMAS?
    Šausmas saskatu tajā apstāklī,ka rakstītājiem bieži ir vēlme savā šaurajā domāšanā vienkāršas lietas pasniegt kā kaut ko traģisku. Vai tiešām LA vēlas pievienoties lēto laikrakstu galam,mēģinot piekopt šādu stilu?

  2. ha, tādā bumbā vilkam grūti iekosties 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+